Sunt afisate rezultatele de la 1 la 2 din 2

Thread: CarPro EliXir - Quick Detailer

Membru incepator strafe's Avatar
    Data inscrierii
    aprilie 2019
    Varsta
    32
    Posturi
    31
    Thanks
    12

Implicit CarPro EliXir - Quick Detailer

Mereu auzind lucruri marete despre protectiile ceramice si fiind oarecum un fan al produselor CarPro, intr-un moment de nebunie am facut comanda si de EliXir. Am folosit un aplicator din microfibra pentru ca nu sunt foarte mare fan al procedeului spray on / wipe off - se scurge mult si chestia asta am observat ca lasa urme pe plastice.

IMG_8932.jpg

O poza 50 / 50 (se observa mai bine in partea de jos si da, aia din dreptul picioarelor mele este o zgarietura super frumoasa, nu stiu cine mi-a copt-o)

IMG_8935.jpg

In momentul aplicarii culoarea se inchide, daca lasi un pic incepe sa se evapore dar raman urme:

IMG_8936.jpg

Trebuie lustruit bine cu o laveta mai pufoasa dupa ce masezi produsul pe caroserie (am incercat sa aplic in crosshatch pattern, pe unde mi-a iesit...), altfel in continuare raman urme.

IMG_8940.jpg

La atingere se simte o diferenta clara unde a fost aplicat si unde nu, este mult mai fina si mai slick zona. Pe aripa din fata am aplicat de 2 ori din pura greseala dar se pare ca face o diferenta si chestia asta, pe acea zona fiind senzatia si mai accentuata fata de restul masinii.

IMG_8937.jpg

Despre culoare nu pot sa ma pronunt, as zice ca a adaugat un pic de adancime, parca perlele acelea metalizate sunt mai accentuate, dar poate sa fie doar in mintea mea.

IMG_8939.jpg

O sa incerc sa fac o poza si cu beadingul in urmatoarele zile, mi-a fost mila sa ii dau cu jetul la cat m-am chinuit sa usuc masina si sa aplic produsul Sunt curios ce efect are.

2. The Following 7 Users Say Thank You to strafe For This Useful Post:

allterrain (22 iulie 2019), aRa (22 iulie 2019), DorinV (22 iulie 2019), H0lyBoy (24 iulie 2019), hadrian27 (29 iulie 2019), lenzexe (22 iulie 2019), nazy (22 iulie 2019)

Membru incepator strafe's Avatar
    Data inscrierii
    aprilie 2019
    Varsta
    32
    Posturi
    31
    Thanks
    12

Implicit

Ce bine ca a plouat!

IMG_8946.jpg

IMG_8947.jpg

IMG_8948.jpg

IMG_8949.jpg

IMG_8950.jpg

Per total sunt multumit. Masina inca se simte atat de alunecoasa incat hayonul l-am scapat de vreo 2 ori din mana

PS: Am uitat sa fac cateva precizari in privinta aplicarii:
    - Am pulverizat cam de 2-3 ori pe aplicator pentru portiunile mici (spre ex. aripi)
    - Pentru elementele mari (capota, usi) am pulverizat de 4-5 ori si am aplicat pe cate o jumatate de element
    - Cred ca data viitoare o sa pulverizez de mai putine ori si o sa aplic de 2 ori dupa ce il las vreo 10-15 minute sa faca bonding.
    - Nu-l inhalati pentru ca e amar tare de tot
    Last edited by strafe; 23 iulie 2019 at 14:14.

4. The Following 3 Users Say Thank You to strafe For This Useful Post:

DorinV (23 iulie 2019), hadrian27 (29 iulie 2019), SE-SAYD (02 august 2019)

Reguli de Postare

• Nu poti creea thread-uri noi.
  • Nu poti sa raspunzi
  • Nu poti sa adaugi atasamente
  • Nu poti sa iti modifici posturile
  •