Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3

Thread: Inca un waterless wash - KimiCar Reflex Dry

Nou Venit strafe's Avatar
    Data inscrierii
    aprilie 2019
    Varsta
    32
    Posturi
    13
    Thanks
    4

Implicit Inca un waterless wash - KimiCar Reflex Dry

Un review scurt la un produs pe care l-am cumparat la intamplare (28 de lei).

IMG_8810.jpgIMG_8811.jpg

Primele impresii
    • Materialul din care e confectionat pulverizatorul pare destul de sanatos
    • Pulverizatorul are doar pozitiile spray si off

La treaba

Pentru ca incepuse sa se intunece, am ales aripa stanga spate a masinii mele (spalata duminica trecuta) care avea foarte putina mizerie dar era singura portiune unde mai lumina un pic soarele.

IMG_8815.jpgIMG_8816.jpgIMG_8817.jpg

Am pulverizat de cateva ori sa vad ce consistenta are si cum miroase. Miroase parfumat, dar foarte sintetic, gen parfum ieftin. ONR miroase mult mai bine. As putea spune ca este comparabil cu ONR concentrat, cand bagi nasu' in sticla, ca potenta, ceea ce nu e pe gustul meu.

IMG_8818.jpg

Am sters cu o laveta si nu am facut buffing, ca sa vad ce streaking produce - mi s-a parut ceva mai mult decat la ONR. Ca lubrifiere, comparabil cu ONR, dar masina mea este decontaminata si are aplicat recent si un Sonax Spray+Protect, asa ca mai orice se simte slick pe ea
    IMG_8819.jpg

Laveta nu arata foarte murdara. Praful care era depus probabil ca s-ar fi luat cu orice altceva, deci nu am ce sa zic despre puterea de curatare...
    IMG_8820.jpg

Dupa ce am lustruit bine, rezultatul mi se pare un pic mai lucios decat la ONR, probabil ca mai contine si diferite ingrediente pentru luciu. Nu am cautat lista de ingrediente, pe spate nu scrie.

IMG_8821.jpg

Pentru ca nu am fost convins de produs, am trecut la lucruri mai serioase, masina de munca a fratelui meu, care are nevoie saraca de niste atentie. Am pulverizat, am pus laveta si imediat s-a simtit diferenta - ONR aluneca mai bine, plus ca simteam toti contaminantii din lac la fiecare miscare. Picaturile din prima poza nu s-au dus complet, desi am pulverizat peste ele si am lasat sa actioneze un pic, la fel ca la ONR, care se descurca mult mai bine la capitolul acesta.

IMG_8822.jpgIMG_8823.jpg

Maine voi mai face cateva incercari pe lumina, dar pana acum tot ONR e baza.

2. The Following 4 Users Say Thank You to strafe For This Useful Post:

aRa (05 iulie 2019), Azzuro (07 iulie 2019), hadrian27 (07 iulie 2019), SE-SAYD (08 iulie 2019)

Data inscrierii
    aprilie 2019
    Varsta
    32
    Posturi
    13
    Thanks
    4

Implicit

Am spalat astazi masina unui coleg, care nu a mai fost spalata de la inceputul anului. Nu am poze cu ea before, oricum e greu de observat din poze mizeria, norocul lui ca este gri si tine mult mai bine la jeg decat alte culori.

Remarci:
    • Necesita mai mult buffing decat ONR. Dupa ce pulverizezi si stergi, ramane o pelicula albicioasa in urma. Din fericire, pe gri nu se vede asa rau, dar asta chiar ingreuneaza pentru ca nu iti dai seama unde nu ai sters complet.
    • Pe geamuri si elemente de plastic sau cauciuc pateaza un pic daca nu stergi cu ceva insistenta.
    • Curata binisor dar in unele zone trebuie insistat cu laveta (risc mai mare de zgarieturi) spre deosebire de ONR care inmoaie mai usor mizeria
    • Trebuie pulverizat multicel pentru un rezultat bun iar in felul acesta sticla se consuma repede.
    • Merge destul de bine pe jante
    • Imi miros mainile maxim a parfum.

WhatsApp Image 2019-07-12 at 16.37.53.jpg

WhatsApp Image 2019-07-12 at 16.37.51.jpg

PS: Colegu' zice ca n-a fost atat de curata nici cand a cumparat-o.

Data inscrierii
    aprilie 2019
    Varsta
    32
    Posturi
    13
    Thanks
    4

Implicit

Un mic update: surprinzator are si un mic efect de water beading.

IMG_8880.jpg
    IMG_8881.jpg
    IMG_8879.jpg

Reguli de Postare

• Nu poti creea thread-uri noi.
  • Nu poti sa raspunzi
  • Nu poti sa adaugi atasamente
  • Nu poti sa iti modifici posturile
  •