Pagina 1 din 4 1234 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 37

Thread: Piele auto uscata/arsa

Nou Venit
    Data inscrierii
    iunie 2019
    Posturi
    14
    Thanks
    4

Implicit Piele auto uscata/arsa

Salutare,

Acum cāteva zile mașina a primit un detailing interior, toate au fost ok, doar că o zona din șezutul scaunului pasagerului are piele īntărită/uscata. Explicația a fost că produsul s-a uscat instant din cauza soarelui/căldurii.

Am nevoie de sfatul vostru, se mai poate repara ceva sau este nevoie sa retapitez acea zonă?

Mulțumesc, Răzvan.

PS: mașina este o Honda Accord 2013, nu știu dacă este piele naturală sau sintetică.

Trimis de pe al meu ONEPLUS A6013 folosind Tapatalk

Prestator servicii detailing Polish Sibiu's Avatar
    Data inscrierii
    august 2012
    Varsta
    44
    Posturi
    881
    Thanks
    151

Implicit

asa se intra intr-o casa noua ?! ... posibil sa primesti raspuns dupa ce te prezinti...sa stim si noi cu cine stam de vorba ...sau ti-ai facut userul doar pt intrebarea aceasta, dupa care nu iti mai vedem userul online. Sa nu mai vorbim de faptul ca in viata, cat platesti, atat primesti...sigur daca era pretul undeva la 200 euro interiorul nu aveai asemenea probleme.

Nou Venit
    Data inscrierii
    iunie 2019
    Posturi
    14
    Thanks
    4

Implicit

Citat Original postat de Polish Sibiu Vezi Post
    asa se intra intr-o casa noua ?! ... posibil sa primesti raspuns dupa ce te prezinti...sa stim si noi cu cine stam de vorba ...sau ti-ai facut userul doar pt intrebarea aceasta, dupa care nu iti mai vedem userul online. Sa nu mai vorbim de faptul ca in viata, cat platesti, atat primesti...sigur daca era pretul undeva la 200 euro interiorul nu aveai asemenea probleme.
    Salutare,

Ma numesc Răzvan, dar cred că era evident, am o Honda Accord, iar evident și am o problema pentru care credeam că o să primesc ajutor.

Sunt necesare mai multe detalii?

Cred că din păcate dumneavoastră ați mers pe supoziții fara să īntrebați, nu cred că aveati de unde să știți costul detailingului.(se apropie de suma pe care ați spus-o).

E păcat de atitudine, īntāmplarea face că vă admir mașina și modul īn care e īntreținută.

Daca nu o sa răspundă nimeni, macar am incercat.

O seara bună,
    Răzvan.

Membru incepator
    Data inscrierii
    august 2017
    Posturi
    38
    Thanks
    4

Implicit

O zi bună, Răzvan!

Atitudinea utilizatorului Polish Sibiu este justificabilă. Aici se īncearcă stabilirea unei rețele trainice de informații. Acest lucru se īmplinește prin diversitatea subiectelor, implicit numărul utilizatorilor activi și timpul dedicat de aceștia să pună la dispoziție, īn mod gratuit, informații de folos. Există un aflux mare de utilizatori care nu respectă un principiu: un schimb echitabil de informații. Vorbesc general aici.
    Toate au un īnceput, și, din păcate, acesta este cel mai greu. Vorbele lui Polish Sibiu au un caracter defensiv. Eu știu că a ținut mult la această comunitate, pe care a īmbogățit-o cu informații empirice din cariera sa. Nu te supăra.

Revenind la problema ta. Este greu să poți stabili, pe baza unor fotografii, dacă suprafața este ireparabilă. Cei ce au curățat scaunele știu ce au folosit și trebuie să-și asume răspunderea īn baza unei garanții. Aceasta este prima variantă. Să īncerci să folosești produse și tehnici care nu iți sunt familiare pentru remedierea problemei nu este o cale bună. Cel mai bine apelezi la niște profesioniști.

Mai mult, īnlocuirea materialului este o măsură exagerată, după părerea mea. Pielea, general vorbind, se poate revopsi.

Toate cele bune!

Nou Venit
    Data inscrierii
    iunie 2019
    Posturi
    14
    Thanks
    4

Implicit

Citat Original postat de Raul Andrei Vezi Post
    O zi bună, Răzvan!

Atitudinea utilizatorului Polish Sibiu este justificabilă. Aici se īncearcă stabilirea unei rețele trainice de informații. Acest lucru se īmplinește prin diversitatea subiectelor, implicit numărul utilizatorilor activi și timpul dedicat de aceștia să pună la dispoziție, īn mod gratuit, informații de folos. Există un aflux mare de utilizatori care nu respectă un principiu: un schimb echitabil de informații. Vorbesc general aici.
    Toate au un īnceput, și, din păcate, acesta este cel mai greu. Vorbele lui Polish Sibiu au un caracter defensiv. Eu știu că a ținut mult la această comunitate, pe care a īmbogățit-o cu informații empirice din cariera sa. Nu te supăra.

Revenind la problema ta. Este greu să poți stabili, pe baza unor fotografii, dacă suprafața este ireparabilă. Cei ce au curățat scaunele știu ce au folosit și trebuie să-și asume răspunderea īn baza unei garanții. Aceasta este prima variantă. Să īncerci să folosești produse și tehnici care nu iți sunt familiare pentru remedierea problemei nu este o cale bună. Cel mai bine apelezi la niște profesioniști.

Mai mult, īnlocuirea materialului este o măsură exagerată, după părerea mea. Pielea, general vorbind, se poate revopsi.

Toate cele bune!
    Salut,

Mulțumesc, cu siguranță și eu apreciez aceasta comunitate și īn general persoanele care sunt pasionate de un anumit lucru.

Acest forum a fost foarte important in alegerea unor produse pentru īngrijirea mașinii, īmi place să am o mașină curată.

Din păcate problema mea nu cred că poate fi rezolvată prin intermediul garanției.

O recomandare pentru un atelier/coleg de forum care m-ar putea ajuta ar fi apreciată.

Mulțumesc.

Membru incepator
    Data inscrierii
    august 2017
    Posturi
    38
    Thanks
    4

Implicit

Ar ajuta să precizați un perimetru īn care v-ați putea deplasa pentru o constatare/intervenție.
    V-aș ajuta cu cel mai mare drag, īnsă nu pot recomanda pe nimeni. Nu am experiența necesară.
    Cu toate acestea, sunt sigur că sunt aici membri care vă pot īndruma.

Nou Venit
    Data inscrierii
    iunie 2019
    Posturi
    14
    Thanks
    4

Implicit

Citat Original postat de Raul Andrei Vezi Post
    Ar ajuta să precizați un perimetru īn care v-ați putea deplasa pentru o constatare/intervenție.
    V-aș ajuta cu cel mai mare drag, īnsă nu pot recomanda pe nimeni. Nu am experiența necesară.
    Cu toate acestea, sunt sigur că sunt aici membri care vă pot īndruma.
    Corect, am omis sa spun că sunt din București .

Mulțumesc.

Senior Member Muale's Avatar
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    1,655
    Thanks
    211

Implicit

Unde a fost curatata masina, pe trotuar de a batut soarele?
    Ce solutie s-a folosit?
    Am mai vazut exemple asemanatoare, de la solutii de curatare agresive.
    Dupa ce ai primit explicatia asta, nu a venit si o propunere de remediere din partea celui care a lucrat masina?

Nou Venit
    Data inscrierii
    iunie 2019
    Posturi
    14
    Thanks
    4

Implicit

Citat Original postat de Muale Vezi Post
    Unde a fost curatata masina, pe trotuar de a batut soarele?
    Ce solutie s-a folosit?
    Am mai vazut exemple asemanatoare, de la solutii de curatare agresive.
    Dupa ce ai primit explicatia asta, nu a venit si o propunere de remediere din partea celui care a lucrat masina?
    Din păcate a fost făcut afară detailingul, in razele soarelui.

Am trecut peste cerut explicații si căutat soluții de remediere īn același loc, pare că a fost o greșeală, persoana cu care am lucrat avea recomandări foarte bune și nu am vrut sa escaladez problema mai mult decāt trebuia.

In cazurile īntālnite, s-a mai putut face ceva?

Mulțumesc.

Pasionat de detailing
    Data inscrierii
    iulie 2017
    Posturi
    89
    Thanks
    41

Implicit

La oricine te duci acum, cred ca trebuie sa accepti ca nimeni nu iti ganrateaza succesul. Doar incercari, din aproape in aproape, de la cele mai delicate pana la limita bunului simt.

Pagina 1 din 4 1234 UltimUltim

Reguli de Postare

• Nu poti creea thread-uri noi.
  • Nu poti sa raspunzi
  • Nu poti sa adaugi atasamente
  • Nu poti sa iti modifici posturile
  •