Sunt afisate rezultatele de la 1 la 8 din 8

Thread: Vital-Gomm de la Pro-x

Nou Venit
    Data inscrierii
    iunie 2019
    Posturi
    2
    Thanks
    0

Implicit Vital-Gomm de la Pro-x

Salut ! Sunt nou pe forum!
    Ce parere aveti de Vital-Gomm de la Pro-X? Merge la plasticele din interior ca dressing?

Senior Member Muale's Avatar
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    1,637
    Thanks
    207

Implicit

Merge.
    contine solventi, silicon si parfum. nu as recomanda.
    de ce sa folosesti aia cand ai atatea variante mai bune, pe care nu le cunosti fiind nou pe forum dar ai timp sa stai sa citesti ce s-a scris deja pe aici.
    spor@!

Pasionat de detailing hadrian27's Avatar
    Data inscrierii
    octombrie 2016
    Varsta
    40
    Posturi
    289
    Thanks
    666

Implicit

Produsul pe care tu l-ai mentionat are ca destinatie elementele exterioare: anvelope, compartiment motor. Dupa componentele descrise de colegul @Muale, nici eu nu l-as aplica pe interior. Probabil acei solventi (destinati curatarii) sunt destul de puternici - e nevoie la grasimile din compartimentul motor (asta e principalul lucru care ma impiedica sa-l aplic pe bord).

Teoretic orice produs de plastice/cauciuc exterior il poti incerca pe interior insa eu as face-o DOAR cu produse pe baza de apa.
    Fiind destinat exteriorului, el ar trebui sa fie mai concentrat decat cele destinate interiorului si din acest motiv l-as dilua 1:1 pt interior (dar sa fie pe baza de apa si nu cu baza petroliera).

Pasionat de detailing vvede's Avatar
    Data inscrierii
    iunie 2015
    Varsta
    37
    Posturi
    188
    Thanks
    88

Implicit

https://pro-x.ro/produs/vital-gomm/ - scrie destul de clar Vital-Gomm Dressing anvelope
    De asemenea: "Produsul este indicat īn special pentru anvelope, cāt și pentru suprafețele din compartimentul motorului, pentru a reda un aspect umed, ce restaurează luciul și culoarea originală."

Nou Venit
    Data inscrierii
    iunie 2019
    Posturi
    2
    Thanks
    0

Implicit

Mi-a fost recomandat de distribuitorul de solutii Pro-x si pentru interior. Am dat pe cateva mașini si nu am vazut nimic rau in timp ! Ce dressing recomandatii pentru mașinile mai pretentioase! Cateva poze cu produsul dupa aplicare!

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

Pasionat de detailing vvede's Avatar
    Data inscrierii
    iunie 2015
    Varsta
    37
    Posturi
    188
    Thanks
    88

Implicit

Vorbim de detailing sau spalatorie de cartier? Din ultima poza as zice ca varianta a doua.
    Pe site-ul producatorului se mentioneaza clar pentru ce este recomandat a se folosi.
    Acum tu poti sa il folosesti la ce doresti

Pasionat de detailing hadrian27's Avatar
    Data inscrierii
    octombrie 2016
    Varsta
    40
    Posturi
    289
    Thanks
    666

Implicit

Si eu de distractie si pt test am incercat pe masina personala pe interior/bord un produs destinat anvelopelor (pe baza de apa) si am observat un rezultat chiar wow raportat la suprafata netratata. Insa conteaza pe ce il aplici - suprafata anumitor plastice a ramas si in urmatoarea zi si chiar urmatoarele zile, cu un efect oarecum prea pronuntat (putin catre lucios) adica diferit fata de cel pe care ti-l doresti interiorului. Asa ca, atat timp cat am pe raft produse dedicate le voi folosi conform etichetei. Vezi detalii in postul#7.

Mai fac si eu diverse incercari - e masina mea si fac ce vreau pe ea :-).
    Insa daca lucrezi in domeniu si vrei sa iti pastrezi clientii, mai ales pt masini pretentioase cauta produse calitative dedicate - gasesti informatii in topicurile forumului (nu mai mentionez alternative aici caci aici e topicul dedicat unui produs Prox).

Premium user toni's Avatar
    Data inscrierii
    iulie 2008
    Varsta
    35
    Posturi
    5,877
    Thanks
    756

Implicit

Care este scopul topic-ului daca l-ai incercat deja?

Legate de alte produse pentru interior gasesti suficiente informatii pe forum, nu are rost sa le enumeram iarasi aici.
    VW Golf VII GTI
    My detailing blog

Reguli de Postare

• Nu poti creea thread-uri noi.
  • Nu poti sa raspunzi
  • Nu poti sa adaugi atasamente
  • Nu poti sa iti modifici posturile
  •