Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 14 din 14

Thread: Bead Maker Paint Protectant

Premium user toni's Avatar
    Data inscrierii
    iulie 2008
    Varsta
    35
    Posturi
    5,877
    Thanks
    755

Implicit

L-am comandat si eu, saptamana viitoare trebuie sa ajunga. Stay tuned
    VW Golf VII GTI
    My detailing blog

2. The Following 3 Users Say Thank You to toni For This Useful Post:

alxblade (17 mai 2019), hadrian27 (16 mai 2019), MihaiDobre (16 mai 2019)

Prestator servicii detailing Polish Sibiu's Avatar
    Data inscrierii
    august 2012
    Varsta
    44
    Posturi
    880
    Thanks
    151

Implicit

hai cu o impresie privind produsul, ce parere ai ...eu i-am prins si smecheria de a face economie la acest produs...altfel haleste mult ...
    in zilele urmatoare o sa intru in posesia altui produs care il "sparge" pe asta....deocamdata il tin la secret cu numele...trebuie sa il testez..
    Last edited by Polish Sibiu; 24 mai 2019 at 15:10.

Premium user toni's Avatar
    Data inscrierii
    iulie 2008
    Varsta
    35
    Posturi
    5,877
    Thanks
    755

Implicit

Abia ieri a ajuns, azi am dat cu el pe un panou.
    Pe scurt: lasa suprafata foarte alunecoasa si ascunde bine zgarieturile fine, adica luciu mai bun pe suprafete deteriorate. Mai vad maine daca devine si mai bine, asa cum zice producatorul.
    Eu l-am aplicat ca orice QD/spraywax, indiferent ca ei zic sa dai cu galeata, nu vad rostul.
    VW Golf VII GTI
    My detailing blog

5. The Following 3 Users Say Thank You to toni For This Useful Post:

Ace99 (24 mai 2019), DorinV (03 iunie 2019), hadrian27 (27 mai 2019)

Pasionat de detailing Ace99's Avatar
    Data inscrierii
    martie 2011
    Posturi
    634
    Thanks
    205

Implicit

Am folosit deja de 3 ori produsul ( cumparat de la Toni la un pret foarte bun , mersi inca o data ) , in total am consumat aprox 800ml , este foarte importanta aplicarea si pregatirea initiala.

Din pacate am ramas fara garaj de vreo 3 luni si cu timpul stau foarte prost , BeadMaker este exact ce imi trebuie pentru o aplicare saptamanala rapida si usoara

Metoda folosita :

- masina spalata cu ONR
    - stearsa cu Eraser de 2 ori
    - aplicat BeadMaker asa cum recomanda producatorul ... din belsug sa fie saturata suprafata ... lasat 2-3 min per element ... sters cu o microfibra pe care am aplicat suficient produs si facut buffing cu inca o microfibra curata
    ( pentru toata masina am folosit 6-7 microfibre ... la aplicarea initiala am consumat 400ml )
    + dupa aproximativ 14 ore am mai aplicat un strat dupa aceeasi metoda dar folosind ceva mai putin produs ... aprox 200-250ml

Iar la spalarea saptamanala l-am folost si pe ud ca drying aid dar si dupa uscare ca un QD ( 3-4 fasuri per element si 2-3 fasuri pe microfibra ) ... am consumat aprox 150ml

Am aplicat pe toate suprafetele exterioare inclusiv geamuri , trimuri vopsite , jante , faruri , stopuri.

Efectul de slickness apare imediat dupa aplicare si se amplifica dramatic dupa cateva ore ( mai ales pe geamuri ) ... la fel si glossul care se amplifica over time.

Imi place foarte mult produsul , este un mix intre QD si sealant , destul de lichid ca si consistenta ( nu vascos ca BSDul ) foarte usor de aplicat , in cazul in care apar streaks ( gen capota incinsa de motor ) pur si simplu dai 2-3 fasuri pe microfibra - stergi - faci buffing si dispar instant.

7. The Following 6 Users Say Thank You to Ace99 For This Useful Post:

alxblade (07 iunie 2019), aRa (07 iunie 2019), bodyspeed (08 iunie 2019), DorinV (10 iunie 2019), hadrian27 (07 iunie 2019), toni (07 iunie 2019)

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Reguli de Postare

• Nu poti creea thread-uri noi.
  • Nu poti sa raspunzi
  • Nu poti sa adaugi atasamente
  • Nu poti sa iti modifici posturile
  •