Sunt afisate rezultatele de la 1 la 2 din 2

Thread: Curățare interior folosind CarPro Inside

Nou Venit
    Data inscrierii
    august 2017
    Posturi
    21
    Thanks
    13

Implicit Curățare interior folosind CarPro Inside

Este foarte clar, de când am început să “răsfoiesc” acest forum ochiul este mult mai format și cu siguranță, mult mai atent la detalii.

Mă deranja foarte tare (vizual) de fiecare dată când vedeam câtă mizerie se impregnase în textura fețelor de uși - si mai ales la cele din față (și nu era numai la uși, dar am zis să încep cu ele). Îmi cumparasem tot ce aveam nevoie pentru a putea face această lucrare. Înainte de asta, nu eram sigur pe ce soluție de curățare să mă bazez, înclinam spre Colourlock Mild/Strong Leather Cleaner dar mă gândeam că “plasticul” de pe uși nu merită un astfel de tratament, așa că m-am hotărât pentru acest produs de la CarPro. Eram sigur că produsul Colourlock reușeste să elimine toată mizeria, în schimb, aveam o oarecare îndoială în ceea ce privește produsul CarPro Inside. Nu rămânea decât să încerc și a mă convinge totuși de calitățile lui.

Așadar, produsele folosite:

• CarPro Inside, dar fară acel pulverizator pentru spumă. Eu am folosit un pulverizator normal, dar, cu unul pentru spumă sigur faci economie la soluție;
    • o perie Colourlock pentru curățare piele. Nu este nici foarte moale (încât să nu te ajute) dar nici foarte tare (încât să zgârii sau să deteriorezi suprafața);
    • bandă de mascare CarPro de care nu pot sa zic că sunt foarte mulțumit pentru ca nu se lipea foarte bine pe fețele usilor (probabil din cauza suprafeței grase). Am folosit-o pentru a delimita zona de test (after-before) și pentru a masca rama de la ușă (se vede într-o poză de mai jos), ca să nu produc zgârieturi cu peria;
    • o lavetă de microfibră și apă pentru a sterge suprafața după curațarea făcută cu Inside;
    • o altă microfibră uscată;
    • Nextzett Leather Care și un aplicator din microfibră pentru hidratare și protecție.

Delimitarea zonelor (ușa șoferului):

Mie mi s-a părut în timpul curățării că soluția acționează destul de rapid.
    Am insistat eu mai mult pe fiecare porțiune pentru a fi sigur că nu ramâne niciun gram de mizerie.

În următoarele poze se vede cum arată suprafețele după aplicarea protecției Nextzett Leather Care.
    Finisajul lăsat este unul placut, nu este deloc gras, are un aspect natural (de proaspăt), pare mai moale la atingere, nu mai este așa tare.

În concluzie, dacă am reușit să le readuc într-o stare atat de plăcută la vedere eu sunt foarte mulțumit de acest produs.
    Pe această culoare oricum se vede destul de bine felul în care a acționat CarPro Inside.

LE. Rog un administrator să mă ajute cu eliminarea unui rând de poze. Nu înțeleg de ce apar pentru că in mod editare nu se văd.
    Imagini Atasate Imagini Atasate
    Last edited by DorinV; 22 noiembrie 2018 at 20:46.

2. The Following 4 Users Say Thank You to DorinV For This Useful Post:

aRa (22 noiembrie 2018), black_emu (23 noiembrie 2018), ionutz_cjv5 (22 noiembrie 2018), radu20 (23 noiembrie 2018)

Administrator ionutz_cjv5's Avatar
    Data inscrierii
    aprilie 2010
    Varsta
    37
    Posturi
    6,324
    Thanks
    6,198

Implicit

Ambele produse sunt foarte apreciate.
    Multumim ca ti-ai facut timp sa impartasesti cu noi parerile tale.

Reguli de Postare

• Nu poti creea thread-uri noi.
  • Nu poti sa raspunzi
  • Nu poti sa adaugi atasamente
  • Nu poti sa iti modifici posturile
  •