Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 10

Thread: Ce sa aleg dintre ... mai multe aspiratoare Kaercher

Nou Venit
    Data inscrierii
    martie 2016
    Posturi
    7
    Thanks
    0

Implicit Ce sa aleg dintre ... mai multe aspiratoare Kaercher

Salutare dragi pasionati de detailing auto
    Pe zi ce trece ma tot gandesc din ce in ce mai mult sa incep o mica afacere pentru detailingul auto deocamdata doar curatare interior eventual tapiterii textile insa nu am cunostinte in domeniul asta ce sa aleg dintr-e urmatoarele echipamente pentru curatare:

Karcher Puzzi 10/1 - din ce am vazut in tutoriale este foarte bun insa nu stiu daca afacerea imi va merge atat de bine incat sa-mi recuperez investitia dar totusi daca il stie cineva de ce e capabil poate sa-mi spuna aici

Karcher puzzi 8/1 C - e fratioru mai mic al lui 10/1 insa e si mai slab cu 50w din cate am vazut la specificatii deci asta inseamna ca curata mai greu putin ?

Karcher SE 4001 - curata la fel de bine ca puzzi 10/1 ? sau ce stiti de el cum e ?

sau ziceti sa-mi iau gandul de la aspiratoarele cu injectie extractie si sa ma indrept catre un Tornador ? aici e o problema ca are nevoie de compresor dar problema nu e atat de mare avand in vedere pretul lui puzzi 10/1 mi-ar ajunge banii si de tornador si de compresor insa tornadorul il vad util la bord consola plafon spatii mai mici plastice motor etc decat in locul tapiteriei pentru ca am vazut ca curata greu si sa numai zic de raza mica de actiune ...

Karcher SC 4 - aparatul de curatat cu aburi mi se pare foarte folositor pentru curatarea motorului a bordului consolei locurile mici accesibile si tapiteriilor din piele ...

Voi ce parere aveti de aceste aparate care sunt foarte bune cu ce imi recomandati sa incep ? oare ar fi ok sa fac doar tapiterie cu injectie extractie fara sa mai cumpar si ceva separat pentru bord plastice etc ?

Am mers doar pe Karcher pentru ca altele nu prea stiu fiind foarte promovate produsele astea mi-au atras atentia. Daca voi stiti alte aparate care curata la fel de bine ca astea sau chiar mai bine si sunt si mai accesibile la pret sau cat sunt si astea doar ca sunt mai bune spuneti-mi si mie va rog

Senior Member Muale's Avatar
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    1,511
    Thanks
    192

Implicit

cu se4001 poti curata la fel de bine ca si cu puzzi.
    diferenta este dar nu o vei putea sesiza, mai ales la inceput asa ca il iei si dupa un timp daca merge bine strangi banii de altul (si il vinzi pe asta sau pastrezi ca back-up / aspirare uscata)

*se scrie fara cratima, "dintre". chiar daca gramatica nu influenteaza detailingul
    Last edited by Muale; 03 septembrie 2018 at 15:57.

Nou Venit
    Data inscrierii
    martie 2016
    Posturi
    7
    Thanks
    0

Implicit

deci tu zici sa merg pe se4001?

Senior Member Cris Detailing's Avatar
    Data inscrierii
    august 2011
    Varsta
    43
    Posturi
    1,134
    Thanks
    1,084

Implicit

Lavatron 20,la tapiterii eu zic aspirator injectie/extractie,e bun si tornadorul dar nu neaparat necesar.Karcher nu am avut nu imi pot da cu parerea poate altii colegi sa te indrume care folosesc.
    Last edited by Cris Detailing; 06 septembrie 2018 at 10:49.

Nou Venit RaduSorin's Avatar
    Data inscrierii
    ianuarie 2017
    Posturi
    12
    Thanks
    11

Implicit

La fel de indecis ca tine am fost și eu acum 2 ani și după ce am cumpărat tornado,
    Karcher wd 3,aspirator injectie extracție mic, am realizat ca fără un aspirator injectie extracție profi nu pot face treaba buna asa ca mi-am cumpărat karcher 10/1 profesional și am rezolvat problema. E bine sa ai și tornador, te ajuta fa fete uși și bord dar eu zic ca nu e neapărat pentru început.
    Vezi ca are Cris Detailing un aspirator cu injecție extracție profi la vânzare. Îl recomand deoarece omul le super întreține
    Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk
    Last edited by RaduSorin; 09 septembrie 2018 at 09:23.

Senior Member Cris Detailing's Avatar
    Data inscrierii
    august 2011
    Varsta
    43
    Posturi
    1,134
    Thanks
    1,084

Implicit Aspirator Lavatron .

Prestator servicii detailing Polish Sibiu's Avatar
    Data inscrierii
    august 2012
    Varsta
    43
    Posturi
    825
    Thanks
    150

Implicit

nu contest calitatea aspiratorului ..... sunt lucruri care nu depind numai de aspirator, hai sa iti dau un exemplu : sunt mochetele tip "mâță" din interiorul autoturismelor mai "ieftine" ..gen octavia...ford focus...seat...logan etc...unde daca nu ai perie sa iti scoata mizeria..poti sa tragi si cu mama aspiratorului...acolo e secretul...iti trebuie o perie manuala care sa nu iti strice structura mochetei.... (exclus peria de radacina...care e varza...) ...si atunci, peria buna impreuna cu aspiratorul e bomba..

Nou Venit
    Data inscrierii
    martie 2016
    Posturi
    7
    Thanks
    0

Implicit

chiar nu stiu ce sa aleg nu vreau sa ma grabesc ...

Nou Venit
    Data inscrierii
    august 2018
    Posturi
    2
    Thanks
    0

Implicit

Citat Original postat de Blade Vezi Post
    Salutare dragi pasionati de detailing auto
    Pe zi ce trece ma tot gandesc din ce in ce mai mult sa incep o mica afacere pentru detailingul auto deocamdata doar curatare interior eventual tapiterii textile insa nu am cunostinte in domeniul asta ce sa aleg dintr-e urmatoarele echipamente
    Salut,

Aceiasi idee/curiozitate/dilema am avut si eu in urma cu aproximativ o luna si am zis sa incerc pana la urma. M-am orientat catre un Karcher Puzzie 10/1 (+ o duza pentru spatii inguste cumparate tot de la karcher), o galeata la 10 kg detergent pudra tot de la Karcher RM 760 si o sticla de 0.5 de RM 769 ( lichid- pentru pete) dupa care am cumparat perii pentru texil.
    Pot spune ca sunt FOARTE multumit de alegerile facute, singura "problema" pe care o am cu aspiratorul este ca accesezi cu greu spatiile pe semi-rotund pentru ca nu te ajuta nici una din cele 2 duze!!!
    Daca doresti pot reveni cu cateva filmulete scurte legate de performanta aspiratorului pe partea de tapiterie auto(textil)
    Bafta!

Pasionat de detailing
    Data inscrierii
    februarie 2015
    Posturi
    62
    Thanks
    58

Implicit

Salut, eu folosesc de 2 ani Karcher SE4001, si un tornador, iar pt aspirare un WD3 plus diferite perii ca fara astea nu se poate, in rest, masini si indemanare sa ai! Salutare!

Reguli de Postare

• Nu poti creea thread-uri noi.
  • Nu poti sa raspunzi
  • Nu poti sa adaugi atasamente
  • Nu poti sa iti modifici posturile
  •