Sunt afisate rezultatele de la 1 la 1 din 1

Thread: Produse Angelwax - interior

Nou Venit
    Data inscrierii
    iunie 2017
    Posturi
    25
    Thanks
    4

Implicit Produse Angelwax - interior

In randurile care urmeaza o sa va prezint cateva produse Angelwax: AnGel, Elixir, Heaven for Leather, Hide-Rate.
    Contactul meu cu produsele Angelwax s-a realizat cu mult timp in urma cand am primit cateva produse cadou. Si a fost dragoste la prima vedere.

Masina pe care le-am aplicat este un Renault Megane Estate care a pacurs in 9 zile aproximativ 1500 de km, care a stat in soarele arzator al Greciei si a carei tapiterie de piele a venit in contact cu apa sarata, transpiratie, solutii de plaja etc.

Suprafetele de plastic ale masinii aveau aplicata o protectie in urma cu doua luni. Le-am curatat cu o solutie pentru plastice de la Sonax ele nefiind foarte murdare. Ulterior, pe plansa de bord si pe fetele de usi am aplicat Angelwax Angel.

Pe plansa de bord imediat dupa aplicare:

Dupa un buffing usor:

Pe fata de usa:

Si rezultatul final:

Angelwax Elixir este prezentat de producator ca fiind un dressing pentru plastice si componente de cauciuc exterioare. Totusi, din experienta mea, acest dressing nu rezista foarte bine pe plasticele si cauciucurile exterioare. In contact cu apa de ploaie acesta are tendinta de a se scurge si de a lasa un aspect nu foarte placut pe aceste parti ale masinii. Nu pateaza vopseaua, insa apsectul de solutie scursa nu este unul tocmai placut. Pentru ca produsul este foarte bun pentru cauciuc si plastic, am decis sa-l folosesc pentru chederele de la usi. In acest caz isi face treaba foarte bine hidratand aceste suprafete si reintinerindu-le.

Tapiteria masinii este un mix de piele naturala (sezutul si spatarele scaunelor), alcantara si piele sintetica (spatele scaunelor). Perioada de concediu a presupus un tratament neprietenis al acestor suprafete din partea celor 4 membri ai familiei, asa ca la intoarcere a avut nevoie de curatare si hidratare.
    Am aplicat Angelwax Heaven for Leather pe suprafata si am agitat-o cu o pensula Valet Pro:

Asa se prezinta scaunul dupa curatare:

Dupa curatare am aplicat Hide-Rate. Hide-Rate este un produs oarecum “ciudat” in randul produselor de intretinere a suprafetelor de piele. Nu este o solutie cu polimeri care sa adauge un strat suplimentar de protectie suprafetei, ci un “umectant”.

Asa arata suprafata dupa aplicarea solutiei:

Dupa lasarea ei cateva minute si stergerea cu o microfibra, pielea se prezinta in felul urmator:

Pielea a ramas foarte curata, foarte supla si culoarea ei a fost improspatata.

Produsele Angelwax sunt din punctul meu de vedere excelente din punct de vedere al calitatii, au preturi extrem de competitive si majoritatea miros demential.

2. The Following 6 Users Say Thank You to perry For This Useful Post:

aRa (10 august 2018), axell (10 august 2018), Cris Detailing (13 august 2018), ionutz_cjv5 (12 august 2018), lenzexe (10 august 2018), radu20 (10 august 2018)

Reguli de Postare

• Nu poti creea thread-uri noi.
  • Nu poti sa raspunzi
  • Nu poti sa adaugi atasamente
  • Nu poti sa iti modifici posturile
  •