Pagina 8 din 8 PrimulPrimul ... 45678
Sunt afisate rezultatele de la 71 la 75 din 75

Thread: Coating-uri ceramice: MOHS vs SiShield vs CQuartzUK vs MRFIX9H vs KISHO

Nou Venit
    Data inscrierii
    iunie 2018
    Posturi
    17
    Thanks
    5

Implicit

De ce sa aruncam banii pe prostii ? Mi se pare o alternativa mult mai buna decat la ceara pe care o ofer ca protectie dupa polish si anume FINISH KARE - 1000P HI TEMP PASTE WAX . La fel si pentru protectia farurilor cred ca ar fi mult mai buna decat aceasta ceara . Daca puteti recomanda altceva mai bun decat un coating la preturi nu foarte exagerate atunci va multumesc anticipat .

Pasionat de detailing axell's Avatar
    Data inscrierii
    iulie 2017
    Posturi
    221
    Thanks
    258

Implicit

Citat Original postat de AlexandruC Vezi Post
    ... Daca puteti recomanda altceva mai bun decat un coating la preturi nu foarte exagerate atunci va multumesc anticipat .

Iti propun o alternativa:

TAC System - MoonLight

Product Description: Moonlight is an oil-based topical maintenance coating, containing 25% SiO2. Moonlight lasts up to 9 months while greatly enhancing gloss to vehicle surfaces. While primarily used as a topper to SiO2 coatings, Moonlight functions as a highly durable stand alone coating. A deep gloss with SiO2 protection that lasts up to twice as long as traditional waxes and sealants, Moonlight helps vehicles maintain that ‘just detailed’ look.

Succes,
    Dan

Prestator servicii detailing Polish Sibiu's Avatar
    Data inscrierii
    august 2012
    Varsta
    43
    Posturi
    835
    Thanks
    151

Implicit

ma refeream la : cumparati de la inceput ceva bun si de calitate ..... regula e urmatoarea : IEFTIN SI BUN, NU EXISTA ..indiferent de domeniu ... auto, alimentatie, turism, constructii ... orice vreti voi ....
    Sunt de accord ca in orice produs trebuie sa existe decenta pretului corect ....de aceea e bine sa te informezi.
    Last edited by Polish Sibiu; 02 septembrie 2018 at 12:54.

Nou Venit
    Data inscrierii
    iunie 2018
    Posturi
    17
    Thanks
    5

Implicit

Si eu sunt de aceeasi parere , e clar ca ieftin si bun nu prea se leaga , dar daca stam sa analizam putin topicul lui Toni ,Mr Fix de 10 euro versus Gyeon , Nanolex si Carpro care costa de cel putin 3X mai mult , a rezistat cel mai bine .

5. The Following 2 Users Say Thank You to AlexandruC For This Useful Post:

Reviver (02 septembrie 2018), Stelian99 (07 septembrie 2018)

Membru onorific lenzexe's Avatar
    Data inscrierii
    mai 2012
    Varsta
    38
    Posturi
    1,627
    Thanks
    1,813

Implicit

Citat Original postat de toni Vezi Post
    - KISHO Si-811 + X-03 si-a pierdut beading-ul, apa se scurge foarte greu. Dupa spalare diferenta nu este asa notabila intre ele, posibil sa fi ramas reziduuri de la degresant. Dar e clar ca X-03 ia din performanta coating-ului.
    Am facut un test cu Kisho X-03 in acest sens.
    La aplicarea Kitului Kisho Premium (701+901) nu am trecut peste linia plafon/haion - ce se vede in fotografii ca beading evident peste linie m-am gandit ca doar de la X-03 putea proveni, care fiind lichid, prin pulverizare/stergere putea ajunge si peste haion.
    Si asa am zis sa vad ce poate:
    - mie mi se pare ca produce un efect hidrofob intens, atat acolo unde nu e nimic, cat si peste alt „ceramic„. Rămâne de vazut cat durează, cel putin pe zona de pe haion.
    Imagini Atasate Imagini Atasate

7. The Following 3 Users Say Thank You to lenzexe For This Useful Post:

Cris Detailing (16 septembrie 2018), ionutz_cjv5 (13 septembrie 2018), kumkum (16 septembrie 2018)

Pagina 8 din 8 PrimulPrimul ... 45678

Reguli de Postare

• Nu poti creea thread-uri noi.
  • Nu poti sa raspunzi
  • Nu poti sa adaugi atasamente
  • Nu poti sa iti modifici posturile
  •