Pagina 1 din 2 12 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 13

Thread: Bine ai venit! - Viziteaza Magazinul Online!

Pasionat de detailing axell's Avatar
    Data inscrierii
    iulie 2017
    Posturi
    165
    Thanks
    203

Implicit Bine ai venit! - Viziteaza Magazinul Online!

Va salut pe toti si vreau sa multumesc tuturor celor care au avut curiozitatea sa vizualizeze topicurile Express Wax din sectiunea Marketing.

In cadrul acestor topicuri voi incerca sa va fac cunoscute citeva dintre produsele unor marci independente (Private Labels) din UK.

Mai multe detalii despre marcile respective si gama lor de produse precum si metode de folosire veti gasiti pe adresa magazinului online: http://www.expresswax.co.uk/.

Mai este mult de lucru pentru a fi perfect operational si nu toate produsele au descrierea completa asa ca as aprecia rabdarea si ajutorul vostru pentru a aduce corecturi si imbunatatiri.

Sper sa cititi cu interes si va placa produsele si prezentarea lor iar daca aveti sugestii va rog sa imi trimiteti un mesaj prin pagina de contact a magazinului sau pm - sint sigur ca se pot aduce imbunatatiri.

Pentru moment sint prezente in magazin numai o parte dintre produsele a trei marci - Obsession Wax , ODK Wax , Wax-Planet – dar am speranta ca vor mai fi citeva noutati cat de curand.

In ceea ce priveste gama de produse prezentata in magazin, aceasta se poate largi daca sint solicitari.

SHOP 1000 100 10 001@0,5x.jpg

Magazinul online este acum deschis!

Toate produsele ce apar ca “Disponibile in Stoc” pot fi comandate acum urmand ca acestea sa va fie livrate in prima saptamana din Aprilie.
    Pentru produsele “Disponibile cu Precomanda” se pot face comenzi acum in cadrul magazinului numai ca termenul de livrare, pentru moment, va fi de 30 zile.
    Imi doresc ca intr-un timp relativ scurt sa va pot oferi livrare rapida pentru toate produsele prezente in magazinul online.

Pentru inceput exista o singura modalitate de plata si anume PayPal*; voi incerca sa va pun la dispozitie si alte modalitati – va rog sa imi dati pm cu optiunea dorita si am sa vad ce se poate face.
    *Pentru finalizarea comenzii veti fi directionat pe site-ul PayPal; in cazul in care aveti cont atunci este simplu sa urmati pasii dupa Log In; in cazul in care NU aveti cont NU este obligatoriu sa va inregistrati pe site-ul PayPal pentru a finaliza plata comenzii dumneavoastra - plata se poate face din contul bancar sau cu cardul (optiunea Pay with a Bank Account or Credit Card).

paypal 01 002.jpg

paypal 02 001.jpg

Pentru detalii despre valabilitatea produselor, termene de livrare, modalitati de plata va rog trimiteti mesajul dumneavoastra prin pagina de contact a magazinului.

Cu respect si multumiri,
    Dan (axell / Express Wax)
    Last edited by axell; 17 martie 2018 at 20:03.

2. The Following User Says Thank You to axell For This Useful Post:

ionutz_cjv5 (17 martie 2018)

Data inscrierii
    iulie 2017
    Posturi
    165
    Thanks
    203

Implicit

Salut tuturor, pentru o relatie de colaborare de lunga durata si in semn de recunostinta si apreciere pentru toti membrii Detailing-Club toate produsele prezente in e-shop beneficiaza de un discount de 10% pina la finalul lunii Martie. (Discount-ul se aplica tuturor produselor aflate in stoc dar si produselor cu stoc epuizat = precomanda.)

Bine ai venit in Magazinul Express Wax!

Aboneaza-te si urmareste acest topic pentru mai multe informatii, promotii, oferte speciale si “flash sales”!

Va multumesc si Happy Buffing!
    Dan
    Last edited by axell; 18 martie 2018 at 10:04.

4. The Following User Says Thank You to axell For This Useful Post:

ionutz_cjv5 (21 martie 2018)

Data inscrierii
    iulie 2017
    Posturi
    165
    Thanks
    203

Implicit

Salut, am atasat un scurt ghid pentru a va ajuta la cumparaturi, sper sa fie de ajutor …

Produse si Stocuri:

Ca sa evitam confuziile, in magazinul online veti gasi Produse Disponibile in Stoc si Produse Disponibile cu Precomanda.

A. Produse Disponibile in Stoc* - toate aceste produse sint in stoc in Romania si vor fi livrate prin curier in 24-48 ore de la finalizarea comenzii (produsele sint in custodie la Ionutz)

B. Produse Disponibile cu Precomanda** - aceste produse NU sint in stoc in Romania dar se pot comanda in cadrul magazinului online numai ca termenul de livrare, pentru moment, va fi de 15-30 zile.

*Produsele ce apar acum in magazin ca si Disponibile in Stoc vor fi disponibile pentru livrare in Romania incepand cu prima saptamana din Aprilie.

Pentru produsele Disponibile in Stoc aveti posibilitatea sa vedeti cite unitati sint in stoc la momentul respectiv; alegeti cantitatea dorita si Adaugati in Cos.

Metode de livrare si Costuri:

A. Produse Disponibile in Stoc - Metoda de livrare Curier:
    • toate comenzile pentru produsele in stoc unde greutatea totala a produselor este intre 0.1 kg si 3.00 kg vor avea un cost de livrare de 18.50 RON iar termenul de livrare va fi de 24-48 ore de la finalizarea comenzii
    • toate comenzile pentru produsele in stoc unde greutatea totala a produselor depaseste 3.00 kg vor avea un cost de livrare calculat astfel: 18.50 RON pentru primele 3.00 kg plus 1 leu pentru fiecare kg adaugat iar termenul de livrare va fi de 24-48 ore de la finalizarea comenzii

B. Produse Disponibile in Stoc - Metoda de livrare Ridicare din Magazin:
    • In cazul in care comandati diverse produse de la ingrijireauto dar si de la expresswax beneficiati de avantajul de a avea un singur cost de livrare (pentru produsele comandate de la expresswax alegeti Ridicare din Magazin ca si metoda de livrare iar de restul ne ocupam noi).

C. Produse Disponibile cu Precomanda** - Metoda de livrare Ridicare din Magazin:
    • Aceste produse NU sint in stoc in Romania dar se pot comanda in cadrul magazinului online numai ca termenul de livrare, pentru moment, va fi de 15-30 zile; pentru finalizarea comenzilor pentru produsele Disponibile cu Precomanda va rog sa alegeti numai Metoda de livrare Ridicare din Magazin

**In momentul in care produsele au ajuns in Romania veti primi un mesaj de confirmare pe adresa de e-mail pe care ati folosit-o in comanda dumneavoastra si nu trebuie decat sa acoperiti costurile de livrare pe teritoriul Romaniei (vezi Metode de livrare si Costuri).

Metode de plata:

A. Pentru moment exista o singura modalitate de plata si anume PayPal.

Cu respect si multumiri,
    Dan (axell / Express Wax)
    Imagini Atasate Imagini Atasate
    Last edited by toni; 29 martie 2018 at 06:46. Motiv: modificat greutate si pret la cererea lui axell

6. The Following User Says Thank You to axell For This Useful Post:

ionutz_cjv5 (27 martie 2018)

Data inscrierii
    iulie 2017
    Posturi
    165
    Thanks
    203

Implicit

Maine este ultima zi cand mai puteti profita de reducerea de 10% la intreaga gama de produse din magazinul online!
    Promotia se încheie pe 31 Martie la miezul nopții!

Aboneaza-te si urmareste acest topic pentru mai multe informatii, promotii, oferte speciale si “flash sales”!

Multumesc pentru interes,
    Dan

Pasionat de detailing nazy's Avatar
    Data inscrierii
    octombrie 2014
    Varsta
    46
    Posturi
    251
    Thanks
    356

Implicit

Am incercat sa finalizez o comanda, dar neavând cont PayPal am incercat să plătesc cu cardul. Nu am valid campul pentru redirecționare către plata cu cardul. Greșesc eu undeva?

9. The Following User Says Thank You to nazy For This Useful Post:

axell (31 martie 2018)

Data inscrierii
    iulie 2017
    Posturi
    165
    Thanks
    203

Implicit

Citat Original postat de nazy Vezi Post
    Am incercat sa finalizez o comanda, dar neavând cont PayPal am incercat să plătesc cu cardul. Nu am valid campul pentru redirecționare către plata cu cardul. Greșesc eu undeva?
    Salut, ar trebui sa fie activ. Vezi primul meu post din acest topic îți spune pas cu pas ce trebuie făcut pt plata prin PayPal. Dacă ai probleme in continuare da-mi un mesaj și ma uit sa văd unde este problema. Sper sa-ți fie de ajutor.
    Mulțumiri,
    Dan

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pasionat de detailing nazy's Avatar
    Data inscrierii
    octombrie 2014
    Varsta
    46
    Posturi
    251
    Thanks
    356

Implicit

Am transmis mesaj.

12. The Following User Says Thank You to nazy For This Useful Post:

axell (31 martie 2018)

Data inscrierii
    iulie 2017
    Posturi
    165
    Thanks
    203

Implicit

Citat Original postat de nazy Vezi Post
    Salut, pentru cei care au avut mici probleme cu finalizarea comenzilor:

*Pentru finalizarea comenzii veti fi directionat pe site-ul PayPal; in cazul in care aveti cont atunci este simplu sa urmati pasii dupa Log In; in cazul in care NU aveti cont NU este obligatoriu sa va inregistrati pe site-ul PayPal pentru a finaliza plata comenzii dumneavoastra - plata se poate face din contul bancar sau cu cardul dupa cum urmeaza:

A. - Daca optiunea Pay with a Bank Account or Credit Card nu este afisata pe meniul principal PayPal dar in schimb apare optiunea Create an Account atunci apasati pe acest buton:

paypal 200 001.jpg

B. - Aici aveti optiunea Pay with a Bank Account or Credit Card unde se poate finaliza plata din contul bancar sau cu cardul:

paypal 200 002.jpg

C. - De retinut ca nu este obligatoriu sa Create a Paypal Account:

paypal 200 003.jpg

Sper sa fie de folos.

Multumiri,
    Dan
    Last edited by axell; 31 martie 2018 at 22:51.

Data inscrierii
    iulie 2017
    Posturi
    165
    Thanks
    203

Implicit

Deoarece au fost mici probleme cu finalizarea* unor comenzi si, pentru a nu dezavantaja pe nimeni dar si pentru a evita dezamagirile, Promotia se încheie pe 1 Aprilie la miezul nopții!

Nu e păcăleală!

*Scuze, este un software nou si inca mai necesita mici setari pe ici pe colo. Multumesc pentru intelegere.
    Last edited by axell; 31 martie 2018 at 23:15.

15. The Following User Says Thank You to axell For This Useful Post:

ionutz_cjv5 (04 aprilie 2018)

Data inscrierii
    iulie 2017
    Posturi
    165
    Thanks
    203

Implicit

Am adaugat citeva produse de la Obsession Wax la un pret promotional; toate produsele sint in pre-order iar comenzile vor fi onorate la sfarsitul lunii Aprilie.

Promotia se încheie Joi 5 Aprilie la miezul nopții!

Multumesc pentru interes,
    Dan
    Last edited by axell; 04 aprilie 2018 at 23:48.

Pagina 1 din 2 12 UltimUltim

Reguli de Postare

• Nu poti creea thread-uri noi.
  • Nu poti sa raspunzi
  • Nu poti sa adaugi atasamente
  • Nu poti sa iti modifici posturile
  •