Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3

Thread: Smartwax SmartPolish

Pasionat de detailing alxblade's Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2014
    Posturi
    200
    Thanks
    258

Implicit Smartwax SmartPolish

Astăzi am avut ocazia sa testez unul dintre produsele trimise de Toni (īți mulțumesc și pe aceasta cale). Este vorba despre Smartpolish.
    După prespalare, decontaminare și corecție lac cu Menzerna hcc400, am zis sa īncerc smartpolish-ul pe buretele alb de la Rupes.
    Īncă de la aplicarea pe burete, produsul celor de chemical guys se evidențiază printr-un miros foarte plăcut de guma turbo. Astfel, de la gāndul inițial de a īl īncerca pe capota, am ajuns sa īl lucrez pe toată mașina.
    Se īntinde ușor, oferă posibilitatea de a-l lucra mai mult, nu se usucă, iar ștergerea se face cu mare ușurință.
    Cu siguranță sunt produse care pot oferi mai mult, īnsă pe mine m-a impresionat plăcut, iar rezultatul īl consider spectaculos.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Last edited by alxblade; 04 februarie 2018 at 23:02.

2. The Following 6 Users Say Thank You to alxblade For This Useful Post:

aRa (05 februarie 2018), Cris Detailing (05 februarie 2018), ionutz_cjv5 (05 februarie 2018), MihaiFlorescu (06 februarie 2018), toni (05 februarie 2018), Vlad Pop (05 februarie 2018)

Premium user toni's Avatar
    Data inscrierii
    iulie 2008
    Varsta
    35
    Posturi
    5,795
    Thanks
    725

Implicit

Este unul din acele produse despre care nu stii prea multe si nu ai asteptari dar se doveste a fi foarte bun.
    Si pe mine m-a surprins prin puterea de curatare obtinuta in comparatia solutiilor de curatare de aici.
    Numele cred ca induce putin in eroare, eu il consider mai mult o solutie de curatare cu putere minima de taiere.
    VW Golf VII GTI
    My detailing blog

4. The Following 2 Users Say Thank You to toni For This Useful Post:

alxblade (05 februarie 2018), ionutz_cjv5 (07 februarie 2018)

Pasionat de detailing alxblade's Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2014
    Posturi
    200
    Thanks
    258

Implicit

Revin cu o opinie și după aplicarea smart wax-ului.
    Cu un miros super plăcut de căpșuni și cu o culoare asemenea, l-am īntins pe un aplicator de spumă și am īnceput sa lucrez toată mașina.

In prealabil, mașina a fost prespalata cu pro x, 2BM cu ma-fra, decontaminata și ștearsă cu IPA. Apoi am așezat un strat de menzerna power lock.

Aplicarea se face cu mare ușurință, cu atāt mai mult cu cāt aplicatorul este umezit. Ștergerea se poate face imediat sau după ce prinde o ușoară ceata.

Consider ca rezultatul vorbește de la sine.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

6. The Following 2 Users Say Thank You to alxblade For This Useful Post:

aRa (12 martie 2018), ionutz_cjv5 (12 martie 2018)

Reguli de Postare

• Nu poti creea thread-uri noi.
  • Nu poti sa raspunzi
  • Nu poti sa adaugi atasamente
  • Nu poti sa iti modifici posturile
  •