Sunt afisate rezultatele de la 1 la 8 din 8

Thread: Pata de la blugi pe scaun piele

Nou Venit Adita's Avatar
    Data inscrierii
    mai 2017
    Posturi
    17
    Thanks
    0

Implicit Pata de la blugi pe scaun piele

Salutare ,
    Am un client cu o pata de la blugi de aproximativ o luna și jumătate.
    A zis că a încercat să o curețe cu un cleaner de piele dar nimic.
    Cu ce mă sfatuiti sa o curat ,dar oare mai iese?
    Mă gândeam să încerc cu abur.

Trimis de pe al meu Lenovo S1La40 folosind Tapatalk

Pasionat de detailing Ace99's Avatar
    Data inscrierii
    martie 2011
    Posturi
    633
    Thanks
    204

Implicit

Pulimax 1:10

Pasionat de detailing
    Data inscrierii
    septembrie 2015
    Varsta
    42
    Posturi
    674
    Thanks
    550

Implicit

Eu am incercat cu Pulimax, APC-ul de la Koch Chemie, Valet Pro Citrus in dilutia pentru textile si chiar si Surfex HD si nu a iesit perfect. S-a mai estompat, dar culoare tot a mai ramas.
    Am vazut ca este un produs de la Koch Chemie pentru pix & cerneala. S-ar putea sa mearga asta pentru urmele de la blugi

Pasionat de detailing Pro-X's Avatar
    Data inscrierii
    decembrie 2015
    Posturi
    192
    Thanks
    129

Implicit

Masina sotiei mele a avut aceiasi problema, scaunul de la sofer era mai mult albastru decat crem. Am dus masina la spalatoria unde o spalam mereu, sa-i faca interiorul si a iesit perfect. Nici urma de albastru nu a mai ramas...

L-am sunat mai devreme pe Claudiu, baiatul care face interioarele sa-mi spuna cum rezolva el asemenea problema. Dansul mi-a zis ca foloseste produsul nostru profesional Interior Cleaner, in concentratia maxima recomandata pe eticheta.
    Totusi, mi-a zis daca pielea scaunului este uzata/roasa nu prea are ce-i face. Culoare este impregnata permanent...

Adita, daca doresti iti pot trimite 1L de solutie concentrata, sa incerci. Tot ce trebuie sa faci este sa imi lasi pe privat datele tale de contact cu nr. de telefon si sa acoperi tu costul curierului pentru expedierea coletului.
    Last edited by Pro-X; 12 iulie 2017 at 08:24.
    Pro-X reprezinta o gama de peste 65 produse pentru cosmetica si intretinere auto, FABRICATE IN ROMANIA
    Mai multe detalii gasiti pe site-ul nostru www.pro-x.ro sau pe Facebook: Pro-X Cosmetica si Intretinere Auto

5. The Following User Says Thank You to Pro-X For This Useful Post:

alxblade (12 iulie 2017)

Nou Venit Adita's Avatar
    Data inscrierii
    mai 2017
    Posturi
    17
    Thanks
    0

Implicit

Am incercat Apc de la Meg, Cleaner piele de la Kimicar ,abur .....nimic , nicio urmă pe laveta.

Trimis de pe al meu Lenovo S1La40 folosind Tapatalk

Pasionat de detailing Skazpunct's Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2012
    Varsta
    38
    Posturi
    343
    Thanks
    43

Implicit

Cateodata trebuie sa te obisnuiesti cu faptul ca nu toate petele ies.

8. The Following User Says Thank You to Skazpunct For This Useful Post:

ionutz_cjv5 (14 iulie 2017)

Nou Venit
    Data inscrierii
    martie 2019
    Posturi
    2
    Thanks
    0
    Blog Entries
    1

Implicit

u glumesc. Este posibil să încercați câteva modalități speciale de a curăța scaunul din piele al mașinii dvs. Adică folosesc pastă de dinți sau suc de lamaie și cremă de tartru.

Puteți utiliza pastă de dinți non-gel în zonele contaminate. Ștergeți ușor pata cu o periuță de dinți. Când ați terminat, ștergeți zona cu o cârpă curată și apoi o uscați cu un prosop. Pasta de dinți elimină de asemenea uzura.

Sucul de lămâie are un efect de albire care poate fi utilizat în interiorul luminii. Se amestecă porțiuni egale de suc și tartru într-o pastă. Ștergeți-l într-o zonă murdară. Pasta a fost îndepărtată folosind un burete umed după 30 de minute.

Nou Venit
    Data inscrierii
    martie 2019
    Posturi
    2
    Thanks
    0
    Blog Entries
    1

Implicit

Citat Original postat de StanleyRoark Vezi Post
    u glumesc. Este posibil să încercați câteva modalități speciale de a curăța scaunul din piele al mașinii dvs. Adică folosesc pastă de dinți sau suc de lamaie și cremă de tartru.

Puteți utiliza pastă de dinți non-gel în zonele contaminate. Ștergeți ușor pata cu o periuță de dinți. Când ați terminat, ștergeți zona cu o cârpă curată și apoi o uscați cu un prosop. Pasta de dinți elimină de asemenea uzura.

Sucul de lămâie are un efect de albire care poate fi utilizat în interiorul luminii. Se amestecă porțiuni egale de suc și tartru într-o pastă. Ștergeți-l într-o zonă murdară. Pasta a fost îndepărtată folosind un burete umed după 30 de minute.
    Dacă folosiți pastă de dinți sau suc de lamaie și cremă de tartru pentru a elimina murdăria, vă rog să-mi spuneți.

Reguli de Postare

• Nu poti creea thread-uri noi.
  • Nu poti sa raspunzi
  • Nu poti sa adaugi atasamente
  • Nu poti sa iti modifici posturile
  •