Pagina 18 din 19 PrimulPrimul ... 8141516171819 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 171 la 180 din 183

Thread: Benzinarii cu Spalatorie in regim Self-Service

Senior Member Muale's Avatar
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    1,307
    Thanks
    150

Implicit

e de incercat.
    presiunea cea mai buna, spuma mai buna mi se pare la Mol.
    la Luk oil (am fost aseara la cel de pe Fundeni) si e presiune mica, similara cu ce aveam la un Bosch Aquatak 10.
    din pacate aseara am trecut pe la 2 Mol si aveau spatiul de spalare inchis, nu stiu de ce

Pasionat de detailing DaNyBuCsA's Avatar
    Data inscrierii
    august 2011
    Varsta
    22
    Posturi
    439
    Thanks
    7

Implicit

Stiu ca este tare slaba la lukoil. Programul la spalatoria socar este intre 06:00 si 22:00 daca imi aduc bine aminte. Ca o completare: mi se pare tare bun programul ceara de la ei(agentul de uscare). Se pastreaza un tratament hidrofob foarte bun pe geam si nu numai o perioada destul de lunga.

Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    1,307
    Thanks
    150

Implicit

ah, nu e non-stop?
    pe site-ul lor nu gasesc informatii despre spalatorie.

Data inscrierii
    august 2011
    Varsta
    22
    Posturi
    439
    Thanks
    7

Implicit

am fost zilele trecute la o alta spalatorie self service pe strada heliade intre vii (este foarte aproape de lidl din baicului). sunt 4 boxe disponibile daca imi aduc bine aminte. presiunea este una foarte buna, iar pistolul este tip ca la lukoil. 2,5lei o fisa de 2 minute. boxele sunt acoperite, dar sunt foarte bine iluminate. de asemenea nu mi-a spus nimeni nimic ca am venit cu spuma mea de acasa pe care am dat-o prin vermorel, iar curtea spalatoriei este suficient de mare pentru bibilit masina in liniste dupa aceea. recomand cu incredere!
    Momentan ramane spalatoria nr 1 pentru mine, asa ca pe viitor ma voi interesa si de programul spalatoriei si o sa va comunic. De asemenea este un loc bun si de o mica intalnire intre pasionati pentru ca locul este destul.
    Last edited by DaNyBuCsA; 23 octombrie 2017 at 00:07.

5. The Following User Says Thank You to DaNyBuCsA For This Useful Post:

Cata_B (23 octombrie 2017)

Data inscrierii
    august 2011
    Varsta
    22
    Posturi
    439
    Thanks
    7

Implicit

Cele 5 boxe sunt non stop. Omul care se ocupa acolo este foarte amabil. Astazi am intrat in boxa, am scos linistit vermorelul cu snow foam-ul, solutia de jante fara sa imi spuna absolut nimeni nimic.
    Last edited by DaNyBuCsA; 27 octombrie 2017 at 00:38.

Membru incepator
    Data inscrierii
    iulie 2017
    Posturi
    40
    Thanks
    10

Implicit

Pe patron il cunosc si cand este el e ok, dar angajatul lui care supravegheaza a venit foarte suparat la mine ca tin ocupata boxa fara sa folosesc pistolul, avand la mine manusa de microfibra si un butoias cu samponul preferat.

I-am spus ca am cumparat fise cat pentru doua masini (de obicei bag minim 20 lei ca sa am clatiri multe) si ca decat sa folosesc matura lor, prefer sa folosesc manusa mea. Cat mi-a tinut teorie deja trecusem de spalat jumatate de masina.

Am bagat fisa si am lasat sa mearga pistolul in gol pe langa masina in timp ce mi-am vazut de bibilit.
    Era 10 seara intr-o zi de saptamana. Respectivul spunea ca asteapta lumea dupa mine si cand am iesit, erau 2 din 5 boxe ocupate...

Pana la urma afisul de la intrare cu "Spala cum vrei tu, cat vrei tu, cu ce vrei tu" nu prea este adevarat...

Imi era la indemana spalatoria, fiind la 1 minut distanta, dar acum prefer sa ma duc la Jet-on langa Carrefour Colentina, spre Dragonul Rosu. E mai departe, dar acolo chiar nu zice nimeni nimic, daca nu esti evident la coada, duminica impreuna cu jumatate din taxiurile orasului.
    Last edited by MihaiFlorescu; 27 octombrie 2017 at 11:18.

Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    1,307
    Thanks
    150

Implicit

la Jet On scrie clar ca nu speli cu galeata de acasa.

Membru incepator
    Data inscrierii
    iulie 2017
    Posturi
    40
    Thanks
    10

Implicit

Asa este. In celalalt loc nu aveau nimic de genul acesta. Doar un regulament cu pastrat linistea, vocabular decent , fara claxoane etc. dar vad ca incep si ei sa adopte metoda asta fara produse aduse de acasa.

Si asa cred ca ma mut pe ONR si produse similare fara clatire sau apa.

Premium user toni's Avatar
    Data inscrierii
    iulie 2008
    Varsta
    34
    Posturi
    5,642
    Thanks
    692

Implicit

Citat Original postat de DaNyBuCsA Vezi Post
    am fost zilele trecute la o alta spalatorie self service pe strada heliade intre vii (este foarte aproape de lidl din baicului). sunt 4 boxe disponibile daca imi aduc bine aminte. presiunea este una foarte buna, iar pistolul este tip ca la lukoil. 2,5lei o fisa de 2 minute. boxele sunt acoperite, dar sunt foarte bine iluminate. de asemenea nu mi-a spus nimeni nimic ca am venit cu spuma mea de acasa pe care am dat-o prin vermorel, iar curtea spalatoriei este suficient de mare pentru bibilit masina in liniste dupa aceea. recomand cu incredere!
    Momentan ramane spalatoria nr 1 pentru mine, asa ca pe viitor ma voi interesa si de programul spalatoriei si o sa va comunic. De asemenea este un loc bun si de o mica intalnire intre pasionati pentru ca locul este destul.
    Poti sa ne dai o adresa exacta?
    Am inceput sa compilez toate adresele intr-o harta custom pe googlemaps ca sa le gasim usor. Deocamdata am doar zona de est a Bucurestiului, dar voi continua sa adaug.

https://drive.google.com/open?id=1SS...n4&usp=sharing
    VW Golf VII GTI
    My detailing blog

11. The Following 4 Users Say Thank You to toni For This Useful Post:

Allex (31 octombrie 2017), Cata_B (31 octombrie 2017), Muale (31 octombrie 2017), taviuu (31 octombrie 2017)

Membru incepator taviuu's Avatar
    Data inscrierii
    iunie 2012
    Varsta
    30
    Posturi
    33
    Thanks
    23

Implicit

Pentru colegii din nordul bucurestiului mai sunt urmatoarele 2 locatii:
    petrom: https://www.google.ro/maps/place/Pet...19!4d26.045199
    lukoil: https://www.google.ro/maps/place/Luk...74!4d26.057454

sper sa ajute

PS: @toni: multumim pentru o initiativa grozava cu harta custom a locatiilor self-service din bucuresti
    Last edited by taviuu; 31 octombrie 2017 at 12:45.

Pagina 18 din 19 PrimulPrimul ... 8141516171819 UltimUltim

Reguli de Postare

• Nu poti creea thread-uri noi.
  • Nu poti sa raspunzi
  • Nu poti sa adaugi atasamente
  • Nu poti sa iti modifici posturile
  •