Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Sunt afisate rezultatele de la 21 la 29 din 29

Thread: Clear, Clear, Clear Vision in orice anotimp!

Membru incepator
    Data inscrierii
    mai 2016
    Posturi
    44
    Thanks
    0

Implicit

O sa incerc si eu solutia asta. Acum ca a venit vara, fac drumuri lungi si captez o gramada de insecte. Parca am vazut-o in dedeman...voi de unde o cumparati? Unde o mai gasesc de cumparat (ca sa nu bat drumul in dedeman special pentru aceasta solutie) si cat costa un bidon?

Pasionat de detailing Pro-X's Avatar
    Data inscrierii
    decembrie 2015
    Posturi
    190
    Thanks
    129

Implicit

Clear Vision este comercializat in retelele Dedeman, Norauto si Selgros. In Carrefour si Dedeman avem lichidul de parbriz Anti Insect, iar in Selgros mai avem Xtreme Clean. Pretul este in jur de 7 lei pentru Clear Vision si Anti Insect iar Xtreme Clean 15 lei.
    Lichidul de spalare parbriz din benzinariile Lukoil cu marca si eticheta Lukoil este tot de noi fabricat, este echivalentul lui Clear Vision cu tratament hidrofob.
    Pro-X reprezinta o gama de peste 65 produse pentru cosmetica si intretinere auto, FABRICATE IN ROMANIA
    Mai multe detalii gasiti pe site-ul nostru www.pro-x.ro sau pe Facebook: Pro-X Cosmetica si Intretinere Auto

Membru incepator
    Data inscrierii
    mai 2016
    Posturi
    44
    Thanks
    0

Implicit

Ok..deci nu este scump...un pret normal ca celelalte lichide de parbriz.
    Pot sa aflu care este diferenta intre Clear si Xtreme? Adica merita sa dau dublu pe un bidon de Xtreme? Ma ajuta mai mult Xtreme..este mai eficace?
    Merci.
    Last edited by pringles; 24 mai 2016 at 18:25.

Data inscrierii
    decembrie 2015
    Posturi
    190
    Thanks
    129

Implicit

Diferenta mare de pret consta in ambalajul lui Xtreme Clean ce include si o cutie de carton pentru livrare pe palet. Ca putere de curatare Xtreme Clean este mai concentrat cu 10% si curata mai bine cu 5-7%.
    Pentru un om obisnuit aceasta diferenta nu este sesizabila, trebuie sa testezi mult pe mai multe masini si in conditii diferite sa iti dai seama de diferenta dintre cele doua produse.
    Pro-X reprezinta o gama de peste 65 produse pentru cosmetica si intretinere auto, FABRICATE IN ROMANIA
    Mai multe detalii gasiti pe site-ul nostru www.pro-x.ro sau pe Facebook: Pro-X Cosmetica si Intretinere Auto

Senior Member Muale's Avatar
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    1,398
    Thanks
    171

Implicit

am luat recent un bidon de lichid de la Norauto.
    + ul a fost pretul, parca mai mic fata de anul trecut
    - ul a fost sa observ niste depuneri in sticla, este normal ?

6. The Following User Says Thank You to Muale For This Useful Post:

Pro-X (14 mai 2018)

Data inscrierii
    decembrie 2015
    Posturi
    190
    Thanks
    129

Implicit

Intradevar inca de la jumatatea lunii Martie ne confruntam cu o problema grava, ce nu tine de noi. Sursa de apa potabila a orasului Brasov, unde suntem racordati, a fost grav afectata de inundatii, care au cauzat contaminarea acesteia cu o cantitate mare de nori/mal.

Datorita acestei contaminari, Compania Apa din Brasov a fost nevoita sa introduca un chimical (Floculant) in apa, care ajuta la sedimentarea namolului din suspensie. Din nefericire acest Floculant nu poate fi inlaturat din apa de sistemele noastre de pre-filtrare si demineralizare a apei si ajunge in compozitia produsului finit. Odata ajuns in compozitie, acesta incetoseaza produsul si sedimenteaza unele din ingredientele lichidului de parbriz.

Imediat ce am realizat ca problema ne depaseste, am contactat toti clientii nostri (lanturile de hipermarketuri) si am solicitat sa nu mai livram produsul nostru la raft, pana la reglementarea problemei. Asa cum va imaginati, nici unul din clientii nostri nu au acceptat aceasta propunere. Asa ca am fost nevoiti sa livram lichidul de parbriz conform comenzilor...

Am modificat reteta produsului, pentru a preveni aceste depuneri si incetosarea, insa puterea de curatare a insectelor a scazut mult. In prezent avem loturi pe piata, care fie nu curata insectele, fie sunt incetosate sau au sedimentari. Situatia este extrem de neplauta, iar pentru toti clientii care ne-au contactat cu problema, le-am oferit produse la schimb sau banii restituiti. Pana in prezent doar 2 persoane au fost compensate, restul au refuzat si asteapta cu nerabdare rmedierea problemei.

In ultimile 3 zile situatia a inceput sa se imbunatateasaca vizibil, unele filtre ce le schimbam de doua ori pe zi acum le schimbam la 3 zile. Cand situatia se reglementeaza, iar Compania Apa nu mai amesteca acest Floculant in apa, vom schimba tot sistemul de filtrare, inclusiv membranele statiei de demineralizare care sunt varza si ne costa 16,000 Euro.

Ne pare foarte rau de aceasta situatie neplacuta si de neplacerile cauzate clientilor noastri si speram sa revenim la normal cat mai curand posibil.

8. The Following 4 Users Say Thank You to Pro-X For This Useful Post:

Azzuro (14 mai 2018), Cata_B (14 mai 2018), ionutz_cjv5 (20 mai 2018), toni (14 mai 2018)

Senior Member Muale's Avatar
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    1,398
    Thanks
    171

Implicit

deci cele cu sedimentari (cum este bidonul asta) curata ok si cele fara sedimentari ne asteptam sa nu curete asa bine?
    bidonul e luat de la Norauto, (probabil de asta era asa ieftin?) nu l-am desfacut inca pt ca nu am terminat lichidul vechi din rezervor.
    acum ma gandesc daca sedimentele alea pot afecta cu ceva instalatia de spalat sau rezultatul final pe parbriz.

10. The Following User Says Thank You to Muale For This Useful Post:

Pro-X (15 mai 2018)

Data inscrierii
    decembrie 2015
    Posturi
    190
    Thanks
    129

Implicit

Produsele cu sedimentari nu au cum sa curete, deoarece anumite chimicale din compozitie sunt sedimentate datorita floculantului. Daca imi lasi pe privat o adresa cu numar de tel., iti trimit la schimb un produs bun in parametri normali.

Nou Venit
    Data inscrierii
    mai 2017
    Posturi
    29
    Thanks
    0

Implicit

Cu asa atitudine sa tot cumperi produse Pro-x ! Respect , foarte frumos din partea voastra fata de cumparatori !

13. The Following User Says Thank You to morph For This Useful Post:

Pro-X (16 mai 2018)

Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123

Reguli de Postare

• Nu poti creea thread-uri noi.
  • Nu poti sa raspunzi
  • Nu poti sa adaugi atasamente
  • Nu poti sa iti modifici posturile
  •