Pagina 6 din 6 PrimulPrimul ... 23456
Sunt afisate rezultatele de la 51 la 56 din 56

Thread: Recomadare spuma activa ...

Prestator servicii detailing Polish Sibiu's Avatar
    Data inscrierii
    august 2012
    Varsta
    43
    Posturi
    693
    Thanks
    144

Implicit

si nutritionistii spun sa nu mergem la mcdonalds...si pentru aia...
    bun...foloseste Meguiars, nu am nimic impotriva.. ....si cum iti dai seama daca Meguiars Super Degreaser si-a facut efectul si a indepartat grasimea sau uleiurile ...cum urmaresti acest lucru....
    si apropo....sti care e rezistenta chimica a unui lac auto ? sti cat la suta din grosimea lacului auto este expusa cu adevarat procesului chimic ? sti cat la suta din grosimea lacului auto este acceptat ca si garantie in cazul unui proces de corectie eficient ?

Administrator ionutz_cjv5's Avatar
    Data inscrierii
    aprilie 2010
    Varsta
    36
    Posturi
    6,288
    Thanks
    5,919

Implicit

Citat Original postat de jidanu Vezi Post
    ionut recomanda-mi tu ce spuma sa probez astfel incat daca este posibil sa nu ating masina cu manusa, peria sa fie agresiva cu murdaria si ``prietenoasa`` cu masina (ceara, lacul masinii)
    Eu nu am cautat neaparat spume care sa curete sa nu fie nevoie de 2BM, ci unele safe pentru lac, finisaje si de ce nu si protectia de pe masina. Eu nu prea cred ca gasesti o spuma care sa ofere toate avantajele enumerate de tine, nu stiu sa iti recomand una asa de buna. Eu prefer sa las putin traffic film pe ea si cand am timp sa pun manusa decat sa imi mai albesc chederele si de la masina ce o am acum.

Prestator servicii detailing Polish Sibiu's Avatar
    Data inscrierii
    august 2012
    Varsta
    43
    Posturi
    693
    Thanks
    144

Implicit

Mutzunache....nu sti nimic...esti praf...hai sa iti dau un pont MOKA ..pentru restul informatiilor platesti sau le culegi din alta parte.ia si noteaza..tu si altii care se cred mari profesori .....deci antena : in puterea tuturor detergentilor stau la baza agentii activi de curatare . Acestia sunt impartiti in 3 categorii : ANIONICI, NEIONICI si CASIONICI.
    Deoarece acestia sunt scumpi, sunt inlocuiti cu asa zisa SODA. In puterea detergentilor mai sta la baza combinatia din cei trei agenti activi enumerati mai sus dar si costurile cresc. Despre prezenta grasimii si uleiurilor prezente pe autoturism iti dai seama in timpul procesului de spalare .....cand la nivelul suprafetei, se formeaza acel "curcubeu" .... pelicula de ulei sau grasime fiind "scuipata" la suprafata de catre puterea agentilor activi in combinatie cu apa..

multumesc .. se poate inchide .

Pasionat de detailing
    Data inscrierii
    septembrie 2015
    Varsta
    41
    Posturi
    584
    Thanks
    426

Implicit

... Cationici...

Nou Venit
    Data inscrierii
    mai 2016
    Posturi
    24
    Thanks
    0

Implicit

Citat Original postat de Polish Sibiu Vezi Post
    Mutzunache....nu sti nimic...esti praf...hai sa iti dau un pont MOKA ..pentru restul informatiilor platesti sau le culegi din alta parte.ia si noteaza..tu si altii care se cred mari profesori .....deci antena : in puterea tuturor detergentilor stau la baza agentii activi de curatare . Acestia sunt impartiti in 3 categorii : ANIONICI, NEIONICI si CASIONICI.
    Deoarece acestia sunt scumpi, sunt inlocuiti cu asa zisa SODA. In puterea detergentilor mai sta la baza combinatia din cei trei agenti activi enumerati mai sus dar si costurile cresc. Despre prezenta grasimii si uleiurilor prezente pe autoturism iti dai seama in timpul procesului de spalare .....cand la nivelul suprafetei, se formeaza acel "curcubeu" .... pelicula de ulei sau grasime fiind "scuipata" la suprafata de catre puterea agentilor activi in combinatie cu apa..

multumesc .. se poate inchide .

Vroiam sa iti raspund, dar nu am venit sa iti predau regulile de baza ale gramaticii (observi aici, doi de ii) si stiu ca exista o functie pe forum, deosebita, utila, magica:

Si click..voila!

Magic!

Puff!

Bye, Bye si poate la cursurile de detailing o sa invatati ca argila se foloseste doar pe o parte.

Administrator ionutz_cjv5's Avatar
    Data inscrierii
    aprilie 2010
    Varsta
    36
    Posturi
    6,288
    Thanks
    5,919

Implicit

Lasati jignirile si discutati constructiv. Multumesc.

Pagina 6 din 6 PrimulPrimul ... 23456

Reguli de Postare

• Nu poti creea thread-uri noi.
  • Nu poti sa raspunzi
  • Nu poti sa adaugi atasamente
  • Nu poti sa iti modifici posturile
  •