Pagina 1 din 10 12345 ... UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 99

Thread: Poorboys Nattys Paste Wax Blue

Fondator forum Cristi's Avatar
    Data inscrierii
    iulie 2008
    Varsta
    50
    Posturi
    10,195
    Thanks
    197

Implicit Poorboys Nattys Paste Wax Blue

desi am cumparat produsul de mai bine de 2 luni, spre rusinea mea, nu am apucat sa il si folosesc, am preferat sa continui cu sealantul de la meg's nxt2
    si cum saptamana trecuta am dat cu acest sealant, maine as vrea sa dau un strat de ceara peste, si sa folosesc in sfarsit Nattys...
    dar pana una alta, este cineva care sa fi folosit-o? ceva impresii?
    ce am citit despre produs e ca are in compozitie carnauba. intrebarea urmatoare ar fi; contine si cleaneri? voi ce spuneti?

Senior Member cornelp's Avatar
    Data inscrierii
    iulie 2008
    Varsta
    38
    Posturi
    1,379
    Thanks
    0

Cleaneri, nu prea cred ca are, cel putini nicaieri nu am vazut informatia asta. Dar daca ai aplicat ceara acu o saptamana nu vad absolut nici o problema pentru ca stratul anterior e uscat complet.

Premium user toni's Avatar
    Data inscrierii
    iulie 2008
    Varsta
    35
    Posturi
    5,863
    Thanks
    747

Nu curata deloc, poti sa dai linistit din punctul asta de vedere.

TopSer
    Guest

Am luat si eu asa cv , de la group buy , vreau maine sa`l folosesc , sa vedem cum o sa fie vremea afara
    revin cu poze

Data inscrierii
    iulie 2008
    Varsta
    50
    Posturi
    10,195
    Thanks
    197

Citat Original postat de ' dateline='
    Nu curata deloc, poti sa dai linistit din punctul asta de vedere.

pe mine asta ma interesa sa aflu, daca contine cleaneri(pericol de a sterge sealantul)

oricum, m-ati lamurit si dau o bere pt asta.
    Topser , astept impresiile tale, daca cumva maine ploua si nu mai pot face operatiunea.

Data inscrierii
    iulie 2008
    Varsta
    50
    Posturi
    10,195
    Thanks
    197

update!

din pacate, in Bucharest ploua de azi noapte in continuu, asa ca ...las pe saptamana viitoare ceruirea cu Nattys...
    Toser, daca la tine nu ploua si ai timp sa te "joci" cu ceara, poate ne spui si noua impresiile, eventual poate postezi si niste imagini.
    Multumesc!

TopSer
    Guest

cristi , din pacate ploua si aici...

1984
    Guest

Pai sa vede, eu am folosit Natty's Paste, si daca imi aduc bine aminte, era chiar din portbagajul tau

Impresii, lasa un efect umed pronuntat, face un beading super in primele 2-3 spalari, dar si dupa.

Din pacate acum am dat peste ea cu sealant chemical guys jet seal. Dar la 1 luna si ceva era inca acolo.

Ma indoiesc sa aiba ceva cleaneri in compozitie, insa faptul ca am indepartat ceara asta(buffing) mult mai usor decat ceara de la Collinite, ma face sa cred ca are o concentratie mai mare de Carnauba in ea. Si mult mai putini solventi

Cel mai distractiv a fost faptul ca imediat ce am parcat-o in fata blocului cireada de caini era roi in jurul masinii mele........o fi de la miros?

pushtiulk
    Guest

Eu am folosit Natty Wax dar varianta normala, nu cea Blue. Am dat cu aceasta ceara pe carbonul din interiorul unui Audi RS4. Rezultatul a fost impresionant. Nu stiu cum se comporta la exterior. Poti sa o incerci linistit. :D

TopSer
    Guest

Cristi...
    Am folosit azi ceara Natty`s blue...
    Numai cuvinte de lauda am , ce sa mai zic , isi merita banii cu varf si indesat, este super.

poveste :

Eu aveam niste holograme pe masina ptr ca desteptul de mine, dupa ce am spalat masina, am uscat`o si am lasat`o cam jumatate de ora asa , si a apucat sa se puna putin praful pe ea , dupa care am intins glaze`ul , am lasat sa se usuce si am sters cu microfibra...arata super , dar nu mi-am dat seama de ce prostie am facut..la a 2-a spalare s-a dus naiba tot glaze`ul si am vazut ce am facut..holograme pe toata masina

Azi fiind frumos afara , am spalat`o iar si iar m-au apucat dracii cand am vazut hologramele alea...zic hai sa dau si cu ceara de la nattys , sa vedem ce efect are...
    a acoperit hologramele , lacul este fooarte fin la atingere.
    este easy-on , easy-off , am aplicat`o cu mana , fara vreun aplicator , in strat fooarte subtire..cred ca o sa ma tina 2-3 ani cutia aia
    da un luciu de nedescris , parerea mea , mai ceva ca un glaze + ca ofera si protectie.

Ce sa mai... este super si de departe cea mai buna ceara care am folosit`o pana acum ( am mai folosit stac plastic , formula 1 si collinite)

revin cu poze mai pe seara deoarece nu am card readerul acasa

Pagina 1 din 10 12345 ... UltimUltim

Tags for this Thread

Reguli de Postare

• Nu poti creea thread-uri noi.
  • Nu poti sa raspunzi
  • Nu poti sa adaugi atasamente
  • Nu poti sa iti modifici posturile
  •