Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5

Thread: Auto Finesse Tripple?

Pasionat de detailing
    Data inscrierii
    februarie 2014
    Posturi
    171
    Thanks
    61

Implicit Auto Finesse Tripple?

caut un AIO decent, ca nu's pro si vreau ceva rapid pentru a-mi readuce macar nitel masina la un nivel decent (peste voi aplica un wax: fie Meguiar's Gold Class Carnauba+Plus Paste Wax fie LIQUI MOLY Lack-glanz-creme).

initial ma indreptasem catre AutoGlym SRP, insa tot mai des gasesc reviewuri mult mai bune despre acest produs: http://www.polishedbliss.co.uk/acata...e-tripple.html

l-a incercat cineva de aici?
    se merita peste SRP?

multumesc

p.s. se va lucra manual.

Senior Member djfun's Avatar
    Data inscrierii
    august 2013
    Posturi
    1,379
    Thanks
    1,173

Implicit

Si SRP este foarte bun, ai putea sa te gandesti din nou, parerea mea.
    Prefer sa fiu, decat sa par...

Administrator ionutz_cjv5's Avatar
    Data inscrierii
    aprilie 2010
    Varsta
    38
    Posturi
    6,341
    Thanks
    6,259

Implicit

Ca sa si corectezi lacul ai nevoie de o masina de polish sau de foarte multa rabdare si rezistenta la efort prelungit.
    Eu as recomanda o ceara gen Bilt Hamber auto balm, care sa acopere partial defectele.

Pasionat de detailing
    Data inscrierii
    februarie 2014
    Posturi
    171
    Thanks
    61

Implicit

stai sa citesc despre aceasta ceara

Pasionat de detailing
    Data inscrierii
    iulie 2017
    Posturi
    89
    Thanks
    41

Implicit

Nu am gasit alt topic despre Tripple3, asa ca scriu aici deoarece fenomenul detailing ia amploare si multi pasionati de masini au inceput sa caute si altceva in afara de o simpla ceara si un sampon auto dar nu se aventureaza la mai mult decat un mic "polish" asa cum am inceput si eu cumparand acest produs acum cativa ani.

Īn sfarsit am gasit ceva la care voi utiliza acest produs aproape neinceput.

In primul rand este aproape neinceput pentru ca de fiecare data cand am vrut sa inlatur/ acopar mici defecte, sau sa obtin putin luciu fie la exterior sau interior nu am obtinut nici un rezultat satisfacator. Este mult marketing pe youtube si la magazinele online.

Ce poate sa faca acest produs este sa curete foarte bine, chiar si acolo pe unde a trecut argila de decontaminare.
    Dupa o perioada de cateva saptamani si multe drumuri, am acumulat un insectar remarcabil pe botul masinii. Desi protejat cu sealant, spalatul obisnuit, APC concentrat si argila soft au indepartat 80-90% din urme, iar in lumina potrivita si unghiul potrivit se mai vedeau acele cateva pete. Un burete de polish fin si Tripple3 + 2-3 incercari la mana au facut minuni.
    La fel si cu ceva punct de ceara sau polen de pe plafon pe care argila nu a reusit sa o indeparteze 100%

Singurul alt lucru la care mai este bun acest produs este pe vopsea fara lac oxidata, ca prim pas de a indeparta vopseaua "moarta".

Asadar, celor noi care cauta un mic polish de mana, cu acest produs nu faceti decat sa curatati bine vopseaua de insecte sau polen... poate si pete de apa dar nu am testat.
    Pentru a masca sau a corecta, sunt alte produse mai potrivite.

Iar pentru detaileri entuziasti e bine de stiut ca nu trebuie scoasa masina de polishat si compond-ul cel mai agresiv pentru orice mica imperfectiune. Iar la cat de mult produs este si cat de putin se foloseste, cred ca ma mai tine 10 ani.
    Last edited by MihaiFlorescu; 03 mai 2019 at 15:05.

Reguli de Postare

• Nu poti creea thread-uri noi.
  • Nu poti sa raspunzi
  • Nu poti sa adaugi atasamente
  • Nu poti sa iti modifici posturile
  •