Pagina 1 din 3 123 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 26

Thread: Mini-review Sonax GummiPflegeStift - tratament chedere

Premium user toni's Avatar
    Data inscrierii
    iulie 2008
    Varsta
    35
    Posturi
    5,877
    Thanks
    755

Implicit Mini-review Sonax GummiPflegeStift - tratament chedere

Am folosit un produs pe care vroiam sa-l incerc de mult timp, Sonax GummiPlefgeStift - tratament pentru chedere.

Chiar daca el este destinat folosirii pe timp rece, nu vad nimic rau in a improspata chederele chiar vara. Chederele mele aratau destul prafuite si isi pierdusera culoarea. Le-am dat o spalare iar apoi am aplicat produsul. Chederele trebuie sa fie uscate inainte de aplicare, fiind bazat pe grasimi daca da de apa in timpul aplicarii se vor creea niste bule de apa.

Aplicare: mi s-a parut putin mai greioaie decat ma asteptam, a trebuit sa-l intind cu degetele dupa ce aplicam cu tubul. Chiar si asa merge destul repede. Desi initial, dupa ce il intindeam avea impresia ca vor ramane urmele degetelor, am vazut ca dispar in timp si se uniformizeaza dupa aplicare.

Miros: mie mi-a placut, nu este puternic, abia se simte un miros pe care n-as putea sa-l asociez cu ceva anume.

Look: dupa aplicare, chederele au o culoare neagra specifica si este accetuata textura. Nu este nimic lucios, chiar este foarte mat. Dupa mine, arata foarte natural.

Cateva poze:

La prima utilizare mi-a placut, ramane sa vad cum se comporta in timp. Pretul este si eu destul de bun zic eu.

Fondator forum Cristi's Avatar
    Data inscrierii
    iulie 2008
    Varsta
    50
    Posturi
    10,195
    Thanks
    197

Implicit Re: Mini-review Sonax GummiPflege - tratament chedere

am sa testez si eu produsul.

geopsi
    Guest

Implicit Mini-review Sonax GummiPflege - tratament chedere

am testat si eu produsul si am testat si produsul pentru cauciucuri pe hedere si e mai bun cel pentru anvelope. negrul arata mult mai bine....

Pasionat de detailing
    Data inscrierii
    februarie 2009
    Varsta
    36
    Posturi
    151
    Thanks
    0

si eu la fel :D

Pasionat de detailing mihai_urotiorc's Avatar
    Data inscrierii
    mai 2009
    Varsta
    32
    Posturi
    168
    Thanks
    73

Cu siguranta am sa iau si eu un tubulet de ala de la Sonax se vede calitatea pe care o da chederului.Aici un Sonax Gummi PflegeStift e 5,95 euro.

Pasionat de detailing ionutBLV's Avatar
    Data inscrierii
    octombrie 2012
    Posturi
    801
    Thanks
    10

Citat Original postat de ' dateline='
    Am folosit un produs pe care vroiam sa-l incerc de mult timp, Sonax GummiPlefgeStift - tratament pentru chedere.

Chiar daca el este destinat folosirii pe timp rece, nu vad nimic rau in a improspata chederele chiar vara. Chederele mele aratau destul prafuite si isi pierdusera culoarea. Le-am dat o spalare iar apoi am aplicat produsul. Chederele trebuie sa fie uscate inainte de aplicare, fiind bazat pe grasimi daca da de apa in timpul aplicarii se vor creea niste bule de apa.

Aplicare: mi s-a parut putin mai greioaie decat ma asteptam, a trebuit sa-l intind cu degetele dupa ce aplicam cu tubul. Chiar si asa merge destul repede. Desi initial, dupa ce il intindeam avea impresia ca vor ramane urmele degetelor, am vazut ca dispar in timp si se uniformizeaza dupa aplicare.

Miros: mie mi-a placut, nu este puternic, abia se simte un miros pe care n-as putea sa-l asociez cu ceva anume.

Look: dupa aplicare, chederele au o culoare neagra specifica si este accetuata textura. Nu este nimic lucios, chiar este foarte mat. Dupa mine, arata foarte natural.

Cateva poze:

La prima utilizare mi-a placut, ramane sa vad cum se comporta in timp. Pretul este si eu destul de bun zic eu.

L-am intins si eu pe chedere, dar mie mi=au ramas urme de acel "unguent":?

Pasionat de detailing mihai_urotiorc's Avatar
    Data inscrierii
    mai 2009
    Varsta
    32
    Posturi
    168
    Thanks
    73

Nu-mi vine a crede ce fain mi-a facut chederelea,dupa cum am spus mai jos acum sunt 100% sigur ca eu am dat prima data pe chedere cu siliconul asta cu glicerina de la Sonax Gummistift,inainte imi erau asa parca,crapate dar acum parca sunt noi noute si au un negru intens.
    IONUTBLV poate ai dat prea mult pe chedere...incearca acum sa intinzi mai bine chiar cu degetul pe chedere sau daca nu merge sterge cu un prosopel si dai din nou dar finutz nu excesiv...bafta!!!

Membru onorific Maco's Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2010
    Varsta
    34
    Posturi
    908
    Thanks
    854

Implicit

Tocmai am folosit si eu acest produs, desi chederele erau in stare buna si nu am patit inca sa imi inghete lipite de usi, cu toate ca au fost temperaturi si de -15*C pana acum.
    Am folosit intre 1/4 - 1/3 din tub pentru a cerui complet chederele usilor + portbagaj. Deci ar ajunge pentru minim 3 masini.
    Operatiunea a fost dificila, foarte probabil datorita temperaturii scazute la care am facut-o (1 - 2*C), ceea ce a facut ca produsul sa se intinda mai greu si sa intre in porii cauciucului.
    Ca aspect s-a vazut o mica diferenta, ca si cum ar fi fost mai hidratate, mai alunecoase chederele, pastrandu-si tenta lor mata.
    Cat despre miros, acesta are o aroma discreta usoara fina, ceva ce aduce a conifere/eucalipt... cel putin asa imi pare.
    Probabil nu vor fi probleme cu inghetul, ramane de vazut la primul ger.

9. The Following 2 Users Say Thank You to Maco For This Useful Post:

Cristi (23 ianuarie 2011), ionutz_cjv5 (25 ianuarie 2011)

Fondator forum Cristi's Avatar
    Data inscrierii
    iulie 2008
    Varsta
    50
    Posturi
    10,195
    Thanks
    197

Implicit

multumesc de review, foarte utile informatiile puse de tine, tine-o tot asa!

Pasionat de detailing !onut's Avatar
    Data inscrierii
    mai 2010
    Varsta
    31
    Posturi
    826
    Thanks
    0

Implicit

Salut!Eu am incercat azi sa-l aplic si n-a vrut,era prea frig si nu se intindea,asa ca am lasat-o balta pana mai se incalzeste putin cu toate ca atunci nu prea o sa-mi mai fie de folos.L-a incercat cineva pentru chederele exterioare?
    Opel Astra GTC 2007 , 1.6 , 115HP ,Black Sapphire , Bi-Xenon 6000k , Climatronic , Dezent RB Dark 16"

Urasc paianjenii care lasa panza!
    "Ai venit cu ceva nou si iti multumim pentru ca ne-ai strans pe toti in jurul tau!"

Pagina 1 din 3 123 UltimUltim

Tags for this Thread

Reguli de Postare

• Nu poti creea thread-uri noi.
  • Nu poti sa raspunzi
  • Nu poti sa adaugi atasamente
  • Nu poti sa iti modifici posturile
  •