Pagina 18 din 18 PrimulPrimul ... 81415161718
Sunt afisate rezultatele de la 171 la 174 din 174

Thread: Am spalat masina la concorso

Banned
    Data inscrierii
    august 2015
    Posturi
    13
    Thanks
    4

Implicit

Eu prefer spalatoriile de la Petrom.
    Raport calitate-pret foarte bun. :D

Nou Venit
    Data inscrierii
    octombrie 2014
    Posturi
    2
    Thanks
    0

Implicit Impresii Concorso

Am fost luni, 18 aprilie 2016 pentru prima data la spalatoria Concorso din Baneasa.
    Mi-a placut:
    - procedura de spalare exterioara care include spalare manuala si splare automata; rezultatul e bun.
    Nu mi-a placut:
    - spalatul interior (au ramas scame pe bord de la carpe iar baietii au uitat sa-mi puna in masina covorasul din spate, de pe mijloc, am vazut mai tarziu si a trebuit sa ma intorc sa-l iau).
    Accesul este ok din bulevard dar nu este loc cand sunt mai multe masini.

obs. erau numai masini scumpe, se uitau toti la Logan-ul meu!

Intentionez sa incerc si Charlie89 dar acolo accesul este groaznic, cu sens unic pe o strada foarte aglomerata si o straduta langa calea ferata pentru intoarcere.
    Oare aici pentru exterior au manual+automat?

Nou Venit
    Data inscrierii
    august 2016
    Posturi
    4
    Thanks
    1

Implicit

Salutare! Știu că voi veni cu impresii despre servicii prestate īn urmă cu ceva timp (aproximativ un an) īnsă veți vedea și motivul pentru care nu am mai apelat la serviciile lor. Prima dată cānd am fost la Concorso, m-am lăsat ghidat după impresiile lăsate și pe acest forum și din ce mi-au mai spus și diverse cunoștințe și la momentul respectiv eram mult prea răcit (și frig afară fiind ceva grade sub 0) ca să mă ocup personal de...„Reginuță” (da, probabil veți rāde dar așa o alint eu pe a mea mașină). Atunci am purces la serviciile Concorso. Etapele au fost cele descrise și de ceilalți colegi antevorbitori și finalul a fost...mulțumitor. Nu mi-au plăcut „microfibrele” pe care le aveau angajații: clasicele „piei de căprioară”, rupte scămăoșate și care lăsau scamele respective prin mașină sau pe exterior prin diverse mucii mai ascuțite. Astfel că am avut un deja-vu simțindu-mă ca la o spălătorie mai de cartier. La momentul respectiv eram și după un tratament de iarnă, cu plish-uri sealant și toate cele, deci murdăria a fost īnlăturată destul de ușor. A doua revenire s-a făcut la cāteva luni, (pentru că mi-am reluat bunele obiceiuri de a mă ocupa de mașină, iar spălătoria a intrat īn renovare/reamenajare/reutilare), dar s-a soldat cu un eșec total. Motivul: spuma folosită la spălare și prespălare a fost extrem de acidă, mi-a spălat orice protecție ar mai fi avut vopseaua, astfel că m-am ales cu zone unde stratul de lac a fost sever afectat, fiind necesare destul de multe treceri cu mașina de polishat pentru a scoate vopseaua la lumină.

Scuzați postarea mai lungă, dar am īncercat să las doar detaliile cu adevărat importante.

Senior Member Muale's Avatar
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    1,457
    Thanks
    184

Implicit

spuma era acida sau alcalina?
    de obicei spumele utilizate in spalatorii au pH foarte mare pt a curata rapid.

Pagina 18 din 18 PrimulPrimul ... 81415161718

Tags for this Thread

Reguli de Postare

• Nu poti creea thread-uri noi.
  • Nu poti sa raspunzi
  • Nu poti sa adaugi atasamente
  • Nu poti sa iti modifici posturile
  •