Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 15 din 15

Thread: Ministerul Sanatatii vrea sa introduca taxa pe fast food! Pentru cresterea bugetului!!!

Pasionat de detailing
    Data inscrierii
    ianuarie 2010
    Varsta
    29
    Posturi
    184
    Thanks
    0

Implicit Ministerul Sanatatii vrea sa introduca taxa pe fast food! Pentru cresterea bugetului!!!

si daca ma duc la restaurant si mananc ceafa de porc si cartofi prajiti.. imi pastrez silueta nu?)

pushtiulk
    Guest

Implicit Ministerul Sanatatii vrea sa introduca taxa pe fast food! Pentru cresterea bugetului!!!

Da, iti poti pastra silueta si cu ceafa de porc si cartofi prajiti, dar in cantitati mici, sa nu pleci cu burta plina. Daca ne-am apuca sa discutam despre mancare, am putea scrie un roman. Cert este ca taxa pe fast-food este foarte OK. Stiu ca o sa par comunist, dar ar trebui interza mancarea de tip fast-food copiilor sub 14 ani. Incet incet, o sa ii ajungem pe americani, ca numar de obezi, ceea ce nu este OK. Nu uitati, China nu a avut McDonald's pana in 2009.

Mai rau este ca politicienii romani stiu sa adopte taxe ce sunt si prin alte tari, dar sa faca un lucru bun si pt po****tie cum ar fi infrastructura rutiera, feroviara cum este si in alte tari, nu fac. Aici este buba.

Pasionat de detailing
    Data inscrierii
    aprilie 2009
    Varsta
    38
    Posturi
    91
    Thanks
    0

E mult mai usor sa dai o hotarare de guvern sau de primar decat sa faci 100 km de autostrada. Pentru o a ajunge circulabila trebuie trecute atatea etape incat e putin probabil sa sa faca mult si bine. Dar speram, asa cu 50-100km/an, ca vom putea iesi mai repede din tara in cativa ani.

Pasionat de detailing
    Data inscrierii
    ianuarie 2010
    Varsta
    29
    Posturi
    184
    Thanks
    0

hotararea e ok. dar din banii castigati sa faca sali de sport in scoli si sa mareasca numarul orelor de sport.

si daca le interzice acest tip de mancare copiilor sub 14 ani, vin cu mamica si cu taticu si le cumpara ei..:|

Banned
    Data inscrierii
    august 2015
    Posturi
    13
    Thanks
    4

Implicit

Nu cred ca s-a implementat legea asta, sau daca s-a implementat nu se vede

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Reguli de Postare

• Nu poti creea thread-uri noi.